Granica: weekendowy bilans

sg

sgFałszywe dokumenty, nietrzeźwi kierowcy i nielegalne papierosy to weekendowy bilans pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Tylko od piątku do niedzieli kontrolerzy w drogowych przejściach granicznych ujawnili 13 fałszywych dokumentów. Wszystkie odnosiły się do ubezpieczenia pojazdów.

Aż osiem przypadków z fałszywym OC miało miejsce w Bezledach, kolejne odnotowano w Grzechotkach i dwa w Gołdapi. Za każdym razem funkcjonariusze Straży Granicznej, sprawdzający autentyczność dokumentów, bez problemu stwierdzali fakt podrobienia. Wątpliwości budziły zabezpieczenia blankietów. Sytuacja dotycząca okazywania do kontroli granicznej fałszywych polis powtarza się codziennie od zeszłego tygodnia. Dokumenty mają tylko rzeczywiste numery ubezpieczenia, ale odnoszą się do zupełnie innych aut

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej, w trakcie realizowania zadań, ujawnili nietrzeźwych kierowców. Za pierwszym razem w drogowym przejściu granicznym w Bezledach wątpliwości kontrolera wzbudziło zachowanie obywatela Polski kierującego osobowym audi. Wykonane badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariusza SG, które wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna wjechał do Polski i został przekazany Policji.

Podobny los spotkał mężczyznę jadącego motorowerem. Tym razem w powiecie gołdapskim patrol Straży Granicznej z Bań Mazurskich zatrzymał i uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu mężczyźnie.

Natomiast w drogowym przejściu granicznym w Gołdapi szczegółowej kontroli zostały poddane kobiety przekraczające granicę do Polski rowerem. Panie pod odzieżą wierzchnią próbowały przewieźć łącznie ponad 6000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 3000 zł. (Red. W-MOSG)

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły