Poszukiwania zakończone sukcesem

gwiazda_goldapi

gwiazda_goldapiKilkanaście godzin trwały poszukiwania 48-letniej kobiety, która wyszła z synem na grzyby i zaginęła. Halina B. została znaleziona kilka km od Gołdapi. W akcji brali udział policjanci, funkcjonariusze straży granicznej oraz rodzina zaginionej.

 

Wczoraj, około godziny 18:15 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację od dyżurnego straży granicznej o trwających od godziny 15:00 poszukiwaniach zaginionej 48-letniej mieszkanki Gołdapi. Policjanci dowiedzieli się od zgłaszającego syna kobiety, że wyszli na grzyby a wracając rozdzielili się na chwilę i kobieta zaginęła. Z kobietą nawiązywany był kontakt telefoniczny jednak nie potrafiła określić swojego miejsca pobytu.

Mundurowi po ustaleniu rysopisu i ubioru Haliny B. wyruszyli w terenu. Penetrowano okoliczne lasy, pola i miejscowości. Około godziny 5:00 rano 48-latka została odnaleziona w lesie w okolicy miejscowości Wiłkajcie kilka kilometrów od Gołdapi. Kobieta słysząc sygnały dźwiękowe policyjnego radiowozu o własnych siłach dotarła do funkcjonariuszy. Halina B. trafiła pod opiekę najbliższych.

W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów brali udział funkcjonariusze straży granicznej oraz członkowie rodziny zaginionej.

 

Trwa sezon na zbieranie grzybów. Policja apeluje do grzybiarzy o przestrzeganie kilku zasad, dzięki którym nie powinni zgubić się w lesie:

– W miejsca nieznane nie wybierajmy się na grzybobranie w pojedynkę, a w grupie kilku osób i starajmy się zachować ze sobą kontakt wzrokowy.

– Dobrze jest mieć ze sobą włączony telefon komórkowy, który może pomóc w zlokalizowaniu zaginionej osoby.

– Rozsądnie planujmy odległości, weźmy pod uwagę to że wrócić przed zmrokiem.

– Dokładnie poinformujmy rodzinę o godzinie powrotu – nie należy zwlekać z zawiadomieniem policji, jeśli już ktoś nie wrócił na czas. W dzień są dużo większe szanse na odnalezienie, niż po zmroku.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły