Nietrzeźwy spowodował wypadek

alcoblow 3 images

alcoblow 3 imagesGołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do której doszło wczoraj na trasie Jany – Surminy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem Polo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka forda. Pasażer volkswagena z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,2 promila alkoholu w organizmie.

 

Informację o wypadku na trasie Jany – Surminy oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał wczoraj około godziny 14:00. Na miejsce zostali skierowani miejscowi funkcjonariusze, którzy przeprowadzili czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem polo na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadącego z naprzeciwka forda. W wyniku zdarzenia pasażer volkswagena polo z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców. Okazało się ze 29-letni kierowca volkswagena jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 0,2 promila alkoholu. Co do drugiego kierowcy nie był zastrzeżeń.

 

Policjanci zatrzymali Markowi Ż. prawo jazdy. Mężczyzna w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę po spożyciu alkoholu i spowodowanie wypadku drogowego.

 


Aktualności

Powiązane artykuły