Policjanci podsumowali „Dni Gołdapi 2013”

kpp

kppPolicjanci z gołdapskiej komendy podsumowali stan bezpieczeństwa podczas „Dni Gołdapi 2013”. Impreza odbyła się bez zakłóceń. Mieszkańcy, turyści i przyjezdni goście mogli czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze interweniowali w nielicznych przypadkach zakłócenia ładu i porządku. Obyło się bez poważnych zdarzeń kryminalnych i utrudnień na drogach.

 

W miniony weekend br. kilkudziesięciu policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej czuwało nad bezpieczeństwem miejscowej ludności, turystów oraz gości podczas trwania imprezy „Dni Gołdapi 2013”.

Gołdapscy funkcjonariusze mogą mówić o dużym sukcesie tej dwudniowej imprezy. Podczas „Dni Gołdapi” i po ich zakończeniu na terenie miasta odnotowaliśmy bardzo nieliczne przypadki zakłócenia ładu i spokoju publicznego. Podczas koncertów i imprez towarzyszących było bardzo bezpiecznie.

Uczestnicy imprezy korzystali również z pomocy specjalnie powołanego policyjnego punktu obsługi interesantów. Pytania o drogę, program imprezy, organizację ruchu – na tego typu pytania najczęściej odpowiadali gołdapscy mundurowi.

Tak samo, jak bezpieczny przebieg imprezy, ważna była kwestia związana z dojazdem i wyjazdem z targowiska miejskiego w Gołdapi. Dzięki policjantom drogówki ruch odbywał się płynnie, nawet kiedy po koncertach imprezę opuszczało kilkaset osób. W Gołdapi i w pobliżu miejscowości doszło do kilku niegroźnych kolizji.

Podsumowując-przez okres weekendu funkcjonariusze podejmowali około 22 interwencji, których przyczynami było zakłócanie porządku publicznego, nieobyczajne wybryki czy spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem. Sprawcy wykroczeń porządkowych zostali w 11 przypadkach pouczeni a w 29 ukarani mandatami. W dwóch przypadkach zostały również skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Olecku.

Niestety nie obyło się również bez kierujących pod wpływem alkoholu. Przez ten okres funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali trzech kierujących pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę 21 lipca o godzinie 19:50 na skrzyżowaniu drogi K-65 z ul. Warszawską w Gołdapi 18-letni Rafał K. wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla jadącego w kierunku przejścia granicznego volkswagena Passata, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Okazało się, że 18-letni sprawca był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowanym w tym zdarzeniu załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy na miejscu. 18-letniemu mieszkańcowi Gołdapi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Tuż po północy z 21/22 lipca o godzinie 0:15 na ul. Polnej w Gołdapi funkcjonariusze zatrzymali osobowe subaru Impreza. 25-letni kierujący prowadził pojazd mając prawie 0,3 promila. Również utracił prawo jazdy.

Niespełna 5 minut później również na ul. Polnej 25-letni Sławomir G., mieszkaniec Drozdowa kierując fordem Escortem „wydmuchał” 0,54 promila. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna oprócz tego, że wsiadł za kierownicę auta pod działaniem alkoholu to dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania. Został ukarany mandatem karnym. (red. KPP)

dni_goldapi_policja


Aktualności

Powiązane artykuły