Harcerze odwiedzili pograniczników

harcerze_sg_1

harcerze_sg_1Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich 22 lipca spotkali się z harcerzami. W trakcie wizyty młodzież poznała bliżej prac mundurowych.

Osiemnastoosobowa grupa harcerzy z Warszawy „Czarna Jedynka” miała okazję zwiedzić placówkę w Baniach Mazurskich. Dla młodzieży przebywającej na obozie harcerskim była to wielka atrakcja. Mundurowi opowiadali młodym ludziom jak wygląda ich codzienna praca. Duże zainteresowanie wzbudził prezentowany sprzęt służbowy i elementy umundurowania funkcjonariuszy. Długo rozbrzmiewały sygnały dźwiękowe oznakowanych pojazdów służbowych. Najbardziej oblegany był landrover i pojazd obserwacyjny.

Bliskie położenie miejscowości wypoczynkowych względem przebiegu granicy państwowej stanowi oczywisty argument do prowadzenia zajęć edukacyjnych dlatego też funkcjonariusze zapoznali harcerzy z przebiegiem i oznakowaniem granicy państwowej oraz z przepisami obowiązującymi w strefie nadgranicznej. Omówili również zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z kąpielisk oraz zachowaniem zasad bezpieczeństwa na drodze podczas pieszej wędrówki po okolicy. Podczas spotkania starano się uświadomić młodym ludziom, że nie tylko w wakacje, ale przez cały rok należy postępować ostrożnie i przede wszystkim – myśleć o swoim bezpieczeństwie.

Wakacyjni goście żegnali się z uśmiechami na twarzach, a więc wszystko wskazuje na to, że edukacyjna wycieczka bardzo im się podobała. (Red. W-MOSG)

harcerze_sg_3

harcerze_sg_2

harcerze_sg_1


Aktualności

Powiązane artykuły