Areszt za znęcanie się nad rodziną

napis-policja-111

napis-policja-111Na wniosek prokuratora oraz gołdapskich policjantów został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące 59-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Mężczyzna znęcał się psychicznie nad członkami swojej rodziny. Jan Ch. był już wcześniej trzykrotnie karany za podobne przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz grozi mu kara nawet 7,5 lat pozbawienia wolności.

Akty przemocy w rodzinie Jana Ch. miały miejsce od sierpnia ubiegłego roku. Agresja spowodowana była nadmiernym piciem alkoholu przez zatrzymanego. Sprawca będąc pod jego wpływem wszczynał awantury domowe, w trakcie których używał słów wulgarnych i obelżywych wobec swojego brata i jego partnerki. Niszczył również sprzęty domowego użytku.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po kolejnej interwencji domowej. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd na wniosek prokuratora i policjantów zastosował wobec 59-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu teraz kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.

 


Aktualności

Powiązane artykuły