Zabawa była przednia

wtz_2

wtz_2Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi mieli okazję w środę zapoznać się z ciekawymi zakątkami naszego województwa. Pod opieką kadry odwiedzili okolice Kętrzyna: Wilczy Szaniec w Gierłoży, Świętą Lipkę i Park Miniatur Warmii I Mazur – Mazurolandię.

W tym ostatnim zabawa była przednia, głównie podczas przejazdu kolorową kolejką.

Zwiedzanie parku rozpoczęło się od obejrzenia makiet zamków znajdujących się na Warmii i Mazurach, poznali ich historię i zwyczaje wówczas panujące głownie te dotyczące wojska, od czasów Krzyżaków do II wojny światowej itp. Po tej części „rozrywkowej” poznawali fakty z historii II wojny, które miały miejsce w lesie koło Kętrzyna. To w tych ostępach leśnych na ogromnym terenie Hitler zbudował swoją kwaterę. Stąd dowodził i tutaj planował „marsz na Rosję”. Pan przewodnik Czesław Kozakiewicz bardzo ciekawie i szczegółowo przekazywał informacje dotyczące ww. problematyki.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Świętej Lipki. Zdążyliśmy wysłuchać koncertu organowego, zwiedzić przepiękny kościół i poznać historię jego powstania. Przed powrotem do autobusu raczyliśmy się smacznymi lodami, gdyż pogoda nam dopisała i było bardzo ciepło. (WTZ)

wtz_1

wtz_3

wtz_4


Aktualności

Powiązane artykuły