Wrażeń przywieźliśmy mnóstwo…

Na wycieczce szkolnej na trasie Wieliczka – Zakopane –Wadowice – Inwałd – Szczawnica – Niedzica – Dębno – Kraków byli w dniach 9 – 14 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wrażeń przywieźliśmy mnóstwo, polska przyroda roztaczała przed nami wspaniałe widoki.

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy w Wieliczce w kopalni soli uczestnicząc w zajęciach, przechadzając podziemną trasą turystyczną.

Miejscem naszego całego pobytu był uroczy ośrodek wczasowy „Na Grapie” w Poroninie.

Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy na wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Główną atrakcją był wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Kolejnym punktem programu była wyprawa z panią przewodnik do schroniska na polanę Kalatówki. Roztrącający się przed nami pejzaż był wspaniałą ucztą ducha – dostojne, groźne szczyty, szum górskich strumyków, tatrzańska przyroda – to wszystko wywarło niesamowite wrażenia. Zakopane to również Wielka Krokiew, dlatego tam pod koniec dnia postanowiliśmy powędrować. Po obiadokolacji czekała na nas kolejna atrakcja – termy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Wadowic, gdzie mogliśmy zobaczyć Dom Karola Wojtyły, Muzeum Miejskie, Bazylikę i Dawną Cukiernię Karola Hagenhubera. Oczywiście wszyscy próbowaliśmy słynnych wadowickich kremówek, które smakują wyśmienicie. Z Wadowic udaliśmy się do „Świata Marzeń” – Parku Miniatur i Warowni w Inwałdzie. Przekraczając gród średniowieczny cofnęliśmy się do XV wieku na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca. Z warowni wyruszyliśmy do parku, gdzie podziwialiśmy miniaturowe budowle Polski i świata. Kolejną atrakcją był LUNAPARK i mnóstwo atrakcji: Pirat, Koło Młyńskie, Autoscooter, Super Ślizg, Symulator, Wystawa Tutenchamon, Egipt Horror Show, Kino 5 D, Karuzela Dumbo, Dancing Fly.

Czwartego dnia wybraliśmy się na spływ przełomem, pokonując na tratwach flisackich ok. 18 km. Wracając zatrzymaliśmy się przy Zamku w Niedzicy oraz na krótki spacer po koronie sztucznej zapory Czorsztyńskiej. W drodze powrotnej do Poronina zwiedziliśmy XV wieczny drewniany kościółek w Dębnie. Popołudnie spędziliśmy w Zakopanem na Gubałówce i Krupówkach. Wieczorem spotkaliśmy się całą grupą przy ognisku, gdzie przyszedł czas na podsumowanie wycieczki, pląsy i śpiewy.

Piątego dnia, wcześnie rano pożegnaliśmy się z Zakopanem i ruszyliśmy do Krakowa. Tam z przewodnikiem udaliśmy się na Wawel. Wielki Kraków to również Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza, Sukiennice, Krakowski Rynek i dostojna Wisła, która dodaje uroku królewskiemu grodowi.

Każdy dzień wycieczki był szczegółowo opracowany przez p. kierownik Martynę Gołębicką, która nieustannie wspólnie z opiekunami Edytą Olszewską, Marzanną Ziendą – Pawluczuk, Danutą Boguską czuwały nad tym, by wszyscy wrócili zdrowi i pełni miłych wrażeń. Szczególne podziękowania należą się również mamie naszej koleżanki p. Marcie Michniewicz, która zawsze towarzyszy nam w wycieczkach i chętnie pomaga w opiece. Dziękujemy również panu kierowcy Januszowi za profesjonalną obsługę naszej wycieczki.

Różnorodne atrakcje, jak i dobry nastrój panujący wśród uczestników, sprawiły, że wycieczkę można określić jako udaną.


Aktualności

Powiązane artykuły