Z sentymentem wracano do dawnych przeżyć

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>W sobotę 8 czerwca odbył się zjazd absolwentów LO w Gołdapi z 1988 roku. Po 25 latach klasa IV B spotkała się w swojej dawnej szkole z wychowawczynią mgr Urszulą Wrzosek. Z 28 zapisanych w szkolnym dzienniku zgłosiło się 14 absolwentów.

Przyjechali z różnych stron kraju – z Krakowa, Olsztyna, Białegostoku, Pruszkowa, Suwałk i Węgorzewa. Było to już drugie spotkanie tej klasy, ale niektórzy spotkali się po raz pierwszy od ukończenia liceum.

Zjazd rozpoczął się lekcją języka polskiego poświęconą laureatce nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej, której motywem przewodnim był tytuł wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza”.

Absolwenci czytali wiersze poetki, szukali mądrych refleksji i rozmawiali o wpływie poezji na ich dorosłe wybory. Po lekcji byli uczniowie podziwiali zmiany w wystroju niektórych pracowni, sanitariatów i korytarzy. Były łzy wzruszenia i chwile radości, a przede wszystkim wspomnienia wspólnie spędzonych chwil nie tylko na lekcjach, ale przede wszystkim na zajęciach pozalekcyjnych. W pamięci dawnych uczniów kl. IV B wryły się szczególnie organizowane prze wychowawczynię obozy wędrowne, wycieczki do teatru, biwaki, czy wykopki w PGR-ach, przedstawienia teatralne i montaże poetycko-muzyczne, pozwoliły im poczuć się choć raz aktorami.

Z sentymentem wracano do przeżyć związanych ze szkolnymi balami, dyskotekami połowinkami i studniówką. Po zajęciach w szkole impreza przeniosła się do restauracji Matrioszka

Gospodarzem zjazdu klasy była gołdapianka Anna Fiedorowicz.


Aktualności

Powiązane artykuły