Jest to umiejętność, której należy uczyć młodych ludzi…

lekcje_biblioteczne_3

lekcje_biblioteczne_3Dobiegły końca realizowane w Bibliotece Publicznej w Gołdapi lekcje multimedialne dla uczniów klas gimnazjalnych z wykorzystaniem filmów edukacyjnych dostępnych w Dziale Zbiorów Specjalnych biblioteki.

W mijającym roku szkolnym zostało przeprowadzonych 17 lekcji z klasami I-III z gołdapskiego gimnazjum na temat: przemocy, mobbingu w grupach rówieśniczych, palenia papierosów oraz asertywności.

Problemy przedstawione na zajęciach są powszechnym zjawiskiem w polskich szkołach i ważne jest, by nie być na nie obojętnym, co było wielokrotnie podkreślane na zajęciach.

Jeśli chodzi o asertywność, to jest to umiejętność, której należy uczyć młodych ludzi, by mieli świadomość, że nie muszą się na wszystko godzić, mówili prawdę i robili to, co uważają za słuszne, ale także po to, by umieli wyrażać siebie i swoje uczucia nie krzywdząc przy tym swoich rozmówców, by byli świadomi i zdecydowani w podejmowaniu decyzji.

Biblioteka dziękuje za współpracę nauczycielom z gimnazjum, w szczególności pani Anecie Wojnar-Konopka za zaangażowanie w ustalanie terminów zajęć i zawsze miły kontakt.

 

Kolejne zajęcia już po wakacjach. Wszystkich chętnych zapraszamy. Więcej zdjęć z lekcji i nie tylko znajdziecie Państwo na stronie internetowej biblioteki oraz na naszym profilu facebook.

lekcje_biblioteczne_1

lekcje_biblioteczne_2

lekcje_biblioteczne_3

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Jest to umiejętność, której należy uczyć młodych ludzi…

  1. Aneta Wojnar-Konopka

    Mnie również było niezmiernie miło z Państwem współpracować. Dziękuję 🙂