Uwaga na oszustów!!!

W związku z procesem cyfryzacji telewizji naziemnej już dzisiaj tj. 17 czerwca br. w Olsztynie i okolicach w tym również w powiecie gołdapskim (gmina Gołdap, Dubeninki) zostanie wyłączony nadajnik telewizji analogowej. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami, którzy mogą wykorzystać wyłączenie sygnału analogowego do wyłudzenia pieniędzy.

17 czerwca br. w Olsztynie i okolicach, w tym również w gminach Gołdap i Dubeninki zostanie wyłączony nadajnik telewizji cyfrowej. Z procesem cyfryzacji wiąże się szereg zagrożeń, którymi  mogą być próby oszustw, sprzedaży obwoźnej bezużytecznego sprzętu lub wejścia do lokalu pod pozorem dokonania czynności technicznych. Policjanci przestrzegają przed osobami, które mogą wykorzystać wyłączenie sygnału analogowego do wyłudzenia pieniędzy. Warto pamiętać, że to okazja dla oszustów, którzy podszywając się pod akwizytorów, będą namawiać do kupna odbiorników satelitarnych czy podpisywania umów.

Pamiętajmy

Wyłączenie sygnału analogowego nie wymusza na nikim podpisywania jakichkolwiek umów czy kupowania nowego sprzętu od akwizytorów. Jeśli ktoś chce kupić dekoder bądź telewizor powinien zrobić to w sklepie.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Uwaga na oszustów!!!

  1. Zbigniew

    „17 czerwca br. w Olsztynie i okolicach, w tym również w gminach Gołdap i Dubeninki zostanie wyłączony nadajnik telewizji cyfrowej”

    Miało chyba być analogowej? Bo już się przestraszyłem że i cyfrową nam wyłączą.