Odpowiedzą za kradzieże

Zarzut kradzieży usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Gołdap, który z budynku mieszkalnego ukradł wykaszarkę spalinową o wartości 700 złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu. Również zarzut kradzieży usłyszał obywatel Rosji , który został przyłapany na gorącym uczynku kradzieży w jednym z gołdapskich sklepów. Mężczyzna chciał opuścić sklep nie płacąc za artykuły spożywcze o łącznej wartości blisko 600 złotych. Kodeks Karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat może grozić 20-letniemu mieszkańcowi gminy Gołdap, który podejrzany jest o kradzież wykaszarki spalinowej. Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 czerwca br. w jednym z budynków mieszkalnych w gminie Gołdap. Sprawca przez niezabezpieczone okienko piwnicy dostał się do wnętrza domu skąd  ukradł w/w przedmiot. Straty właściciel oszacował na około 700 złotych. Policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali 20-letniego Krystiana I. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienia i zwrócili je właścicielowi. Teraz 20-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Również w sądzie tłumaczył się będzie obywatel Rosji, który w sobotę ok. godziny 22.35 w jednym z gołdapskich marketów robił zakupy  a następnie chciał opuścić sklep nie płacąc za koszyk wypełniony głównie artykułami spożywczymi o łącznej wartości ponad 570 złotych. Sprawcę zatrzymali pracownicy sklepu i przekazali w ręce policjantów.  Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


Aktualności

Powiązane artykuły