Świętowano zdrowo i ekologicznie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, 17 czerwca, najlepsi młodzi sportowy ze szkół z terenu powiatu gołdapskiego oraz mieszkańcy powiatu uczestniczyli w imprezie sportowo – rekreacyjnej, która służyła propagowaniu aktywnego trybu życia i podniesieniu świadomości ekologicznej. Zawody oficjalnie otworzyli starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz dyrektor OSiR-u Marek Kuskowski. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach: rzut piłką palantową, pchnięcie kulą, skok w dal, biegi na krótkim i średnim dystansie, biegi sztafetowe. W zawodach startowało 200 osób. Podczas zawodów sędziowie wyłonili zwycięzców w każdej dziedzinie z podziałem na płeć i typ szkoły oraz wybrali najlepszych zawodników według tabel lekkoatletycznych. Medalami oraz dyplomami dekorowano 3 pierwsze miejsca w każdej konkurencji. Najlepsi z najlepszych stali się posiadaczami ekologicznych zegarków na wodę, pucharów oraz dyplomów. Warto podkreślić, że każdy zawodnik był zwycięzcą! Wszyscy uczestnicy otrzymali ekologiczne gadżety (latarki na dynamo, kalkulatory słoneczne i torby jutowe) oraz ulotki o tematyce ekologicznej. A opiekunowie odebrali z rąk Starosty eko-upominki.

Podczas świętowania widownia dopisała i chętnie dopingowała i oklaskiwała swoich kolegów i koleżanki. Najlepiej kibicującą szkołą została szkoła podstawowa nr 3, chociaż wszystkie szkoły mocno wspierały swoich zawodników, śpiewając sportowe melodie. Uczestnicy mieli możliwość zasmakowania zdrowej, ekologicznej żywności, którą przygotowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach.

Nad przebiegiem imprezy czuwał zespół 10 – ciu sędziów. Pod kątem medycznym imprezę zabezpieczał Falck Medycyna Gołdap.

Głównym założeniem projektu jest rozwój potencjału turystycznego, integracja środowiska i podnoszenie sprawności fizycznej.

Partnerzy zadania: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi Ochotnicza Straż Pożarna w Górnem

Projekt „EGO-zdrowo i aktywnie” realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Aktualności

Powiązane artykuły