Mamy kolejnych wicemistrzów Polski

kicksboxing_1

kicksboxing_1W Suszu odbyły się 8 czerwca Mistrzostwa Polski w Kickboxingu federacji UFR, Gołdap reprezentowało 5 zawodników: Jakub Rusek, Damian Szafran, Krzysztof Zdancewicz, Leon Kisłowski oraz Łukasz Mentel.

Należy tu nadmienić, iż Damian Szafran i Krzysztof Zdancewicz reprezentowali również 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Łukasz Mentel Placówkę Straży Granicznej w Gołdapi, a Jakub Rusek Komendę Powiatową Policji w Gołdapi. Zawody zostały zorganizowane przez Jarosława Piechotkę (3 dan UFR).

W imprezie wzięło udział ponad 200 najlepszych zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski.

Gołdapianie pokazali się z jak najlepszej strony – Damian i Krzysztof startowali w pointfighting UFR Senior w kategorii – 175 cm wzrostu gdzie po dużej ilości stoczonych walk Damian wywalczył II miejsce oraz tytuł wicemistrza Polski natomiast Krzysztof zajął miejsce III i tym samym został II wicemistrzem Polski. Na podium stanął także młody zawodnik Leon Kisłowski który wywalczył III miejsce w UFR tatami Juniorów również zdobywając tytuł II wicemistrza Polski. Łukasz po ciężkiej i bardzo wyrównanej walce przegrał nie jednogłośnie z zawodnikiem z Mrągowa o przejście do finału i nie wyszedł do walki o III miejsce gdyż doznał kontuzji. Jakub podobnie jak Łukasz po ciężkiej walce o finał którą niestety przegrał nie jednogłośnie również musiał zrezygnować z walki o III miejsce ponieważ doznał kontuzji .

W Suszu było można spotkać Marka Olejniczaka mistrza świata w kulturystyce. Zawody były połączone z Dniami Susza. Dla Gołdapskich zawodników był to udany start w zawodach oraz możliwość zdobycia doświadczenia. Już za niedługo gołdapian czeka kolejny start w zawodach które odbędą się w Rzeszowie a będą to I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kick-Boxingu.