Letnie bezpieczeństwo na Warmii i Mazurach

lato_kameleon_m

lato_kameleon_mOd dzisiaj czas letniego wypoczynku rozpoczyna się na dobre. Straż Graniczna apeluje, by mieszkańcy Warmii i Mazur i turyści odwiedzający tę część Polski korzystali z uroków natury, mając na względzie bezpieczeństwo własne i innych.

Straż Graniczna przypomina, że północny obszar województwa warmińsko-mazurskiego stanowi region przygraniczny. Niemniej ważne jest więc zwracanie uwagi na tablice informacyjne w pobliżu granicy państwowej podczas wakacyjnych wycieczek.

Straż Graniczna apeluje o rozwagę podczas przebywania w pobliżu granicy państwowej, podkreślając, że przekraczanie granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej jest zabronione. Informuje także, że niszczenie znaków i urządzeń granicznych grozi konsekwencjami prawnymi.

Straż Graniczna przypomina o możliwości kierowania pytań dotyczących zagadnień granicznych do placówek W-MOSG znajdujących się w: Braniewie, Grzechotkach, Górowie Iławeckim, Bezledach, Sępopolu, Barcianach, Węgorzewie, Baniach Mazurskich, Gołdapi i Dubeninkach (dane teleadresowe dostępne na stronie www.wm.strazgraniczna.pl).

Życząc udanych i bezpiecznych wakacji, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zachęca do stosowania zasad „Letniego wypoczynku na Warmii i Mazurach pod znakiem kameleona”.

lato_kameleon_m


Aktualności

Powiązane artykuły