Komisja na rowerach

komisja_25

komisja_25Po raz kolejny Komisja Spraw Obywatelskich Rady Miejskiej z udziałem przedstawicieli służb mundurowych odbyła rowerowy rekonesans po Gołdapi. Radni skupili się na estetyce w miejscach, które nie są zbyt często uczęszczane.

Zwiedzili też inwestycje uzdrowiskowe nad jeziorem. Przy okazji można było spróbować Gołdapskiej wody mineralnej.

Odnotowano kilka istotnych „drobiazgów”, choćby nieodpowiednio umieszczone (lub zasłonięte drzewem) znaki drogowe, m.in. przy Mazurskiej, bałagan przy ciepłowni związany m.in. z dziurawą nawierzchnią, obecność nieaktualnych szyldów i (nieustający) problem nawierzchni drogi szutrowej na odcinku tuż za schroniskiem dla zwierząt i bałagan przy niektórych uliczkach Osiedla Pod Lasem.


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Komisja na rowerach

 1. Johhny

  Najlepsze to są te pojedyńcze krzesła przed Pijalnią wód.
  Ciekawe co to za geniusz wpadł na taki fantastyczny pomysł??

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Józef

  „Radni skupili się na estetyce w miejscach, które nie są zbyt często uczęszczane.”
  Można połączyć przyjemne z pożytecznym i to się chyba wysokiej Komisji udało. Ale ja się pytam od czego są urzędnicy burmistrza .?
  Uwadze komisji polecam spowodowanie aby urzednicy przestrzegali prawo również.
  Wygląd estetyczny otoczenia jest ważny ale ma niewielki wpływ na bezpieczeństwo ludzi,natomiast bardzo duży wpływ ma właściwa lokalizacja i oznakowanie przejść dla pieszych.
  Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym, przejście dla pieszych – powierzchnia jezdni przeznaczona do przechodzenia przez pieszych , oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi.Pionowym znakiem D – 6 oraz poziomym P – 10 zwanym zebrą..
  W naszym mieście w miarę poprawnie sa oznakowane przejścia na ul,Paderewskiego.Pozostałe mają wady zarowno w lokalizacji jak i w oznakowaniu.
  Natępna sprawa to bezprawne używania szyldu z napisem „ZDROJ”.
  Państwo radni (włodarze) zajmijcie sie tymi sprawami zamiast prowadzić jałową dyskusje na temat statuetki Kanta i jelenia stojącego na rozstajach ulic.Krok dalej jest na ul.Lipowej przejście dla pieszych,Poprzechodżcie kilka razy tam i z powrotem.Jak przez to przejście może przejść starsza osoba bądż inwalida.To są sprawy bardzo ważne dla ludzi i ich bezpieczeństwa. Bałagan pod Lasem to jest małe piwo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. No tak – choćby przejścia w okolicy Tesco…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Józef

  Właśnie ! Na jednym z tych przejść wydarzył się wypadek śmiertelny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Wojciech Łukowski

  Na zdjęciach widać wiele pozytywnych zmian, jakie dokonały się w Gołdapi, widać też nierozwiązane jeszcze problemy. Chciałbym zwrócić uwagę na pewien „drobiazg”. Uważam, że Komisja daje dobry przykład poruszając się po mieście rowerami. Krążą plotki, że paliwo w Gołdapi jest znacznie tańsze niż gdzie indziej, ale to jeszcze nie powód by tam gdzie się da nie udawać się rowerem. Gołdap jako miasto rowerzystów i rowerzystek również mocno poprawiłaby swój wizerunek jako miejscowości aspirującej do roli uzdrowiska z prawdziwego zdarzenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Franek

  Panie Łukowski !
  Po przeczytaniu dotychczasowych wpisów i pańskiego komentarza,przychodzi mnie na myśl następujące powiedzenie: Chłop o szydle a baba o motowidle !
  Marzeniem pana jest Gołdap – miasto rowerzystek i rowerzystów poprawiające wizerunek uzdrowiska.
  Można mieć takie marzenia( li tylko) ,ale póki co Gołdap jest miastem emerytów i rencistów z bardzo wysokim bezrobociem.
  Sytuacja ta się nie zmieni nawet gdyby wszystkie komisje i wszyscy mundurowi jeżdzili po mieście rowerami. Wizerunek miasta i bezpieczeństwo mieszkańców można poprawić poprzez uporzadkowanie i naprawę nawierzchni ulic i chodników.
  Miasta nie ocenia się w oparciu o publikowane zdjęcia ale w oparciu o stan faktyczny ulic ;Kolejowa , 1-go Maja,Bagienna,Partyzantów,Wąska i td.
  Następna sprawa to szpital.Powołano spółkę,zarzad,radę nadzorczą i co ? I nic.Prezesi i członkowie zarządu oraz Rada Nadzorcza biorą pieniądze a chorzy nadal nie mają gdzie się leczyć. A co na to włodarze powiatu i gminy ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Wojciech Łukowski

  Szanowny Panie Franku,
  chyba się nie rozumiemy. Więc może uściślę swą wypowiedź. Na rowerze można jeździć także, będąc w starszym wieku. Chodzi o to, że w wielu miastach ludzie w codziennych sprawach, ale także dla zdrowia poruszają się rowerami. A ludzi przyjeżdżając do Gołdapi jako do uzdrowiska przyjeżdżają własnie po zdrowie, Więc miasto pełne rowerów i rowerzystek oprócz tego, że ludzie żyją zdrowiej zyskuje na wizerunku.
  Co do wyglądu wielu gołdapskich ulic, ale także stanu urbanistyki, zgadzam się, że jest bardzo wiele do zrobienia. Na przykład zbudowano wielką obwodnicę być może bardzo potrzebną, jednak szkoda,że nie ma takiego mechanizmu, że te pieniądze mogły pójść na porządkowanie tkanki miasta. Obwodnica mogłaby poczekać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. pikuś

  Droga Komisjo widać było, że peleton nie jechał przepisowo:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. X

  Drogi Pikusiu, poinformowałeś już prokuratora? A Komisję Europejską? Leć, leć bo popełniono przestępstwo na miarę kontynentu!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. gołdapiak

  a gdyby tą drogą szło twoje dziecko….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Józef

  Kapusiami są tylko osobnicy używający znaku X ,czyli z jedną niewiadomą.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...