Wystarczy para wygodnych butów, odtwarzacz z muzyką…

dance_14

dance_14„Wyginaj śmiało ciało” – pod taką nazwą grupa inicjatywna „Dance – Life –Style” realizująca projekt w ramach Programu „Młodzież w działaniu” chciała podzielić się z innymi tym, co osiągnęła od początku realizacji projektu podczas swoich warsztatów. Grupa dała najpierw występ w szkole w Pogorzeli. Potem były szkoły w Żytkiejmach i Dubeninkach.

Na początku opowiadali o swojej grupie tanecznej, tańcach, które grupa tańczy – jest to Breakdance, C-walk. Prezentowali nowy, przygotowany przez nich układ taneczny jest energetyczny, harmonijny i wymaga bardzo dużej sprawności fizycznej – tak twierdzą chłopcy, którzy to tańczą.

Breakdance narodził się w latach 70 w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku gdzie jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hopu. C-Walk jest tańcem buntowników, pełnym pasji, ekspresji, energii… Jest też częścią kultury hiphopowej. C-Walk nie wymaga nadzwyczajnej siły fizycznej, wypchanego portfela, czy jakichś wyjątkowych przygotowań. Wystarczy para wygodnych butów, odtwarzacz z muzyką i… kawałek świata – tak z humorem chłopcy przedstawiali ten taniec.

Pokazy tańca wzbudzają powszechnie dużo emocji i tym razem oczywiście było podobnie. Publiczność gorąco przyjmowała każdy występ a wszyscy tańczący za prezentację otrzymywali gorące brawa. Widownia po występie gromkimi brawami prosiła o kolejny występ.

Po pokazie młodzież zapraszała osoby chętne do nauki podstawowych kroków. Miło było, że uczestnicy programu „Młodzież w działaniu” mogli zaprezentować się kolejnym szkołom.

 

Wychowawca Barbara Różycka

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły