Oddali krew chorej dziewczynce

krew banie 1305_1

krew banie 1305_1Pracownicy i funkcjonariusze obu kętrzyńskich jednostek Straży Granicznej oraz mieszkańcy miasta po raz kolejny wsparli akcję krwiodawczą zorganizowaną 15 maja w obiektach W-MOSG. Dwa dni wcześniej Straż Graniczna w Baniach Mazurskich honorowo oddała krew.

 

Zbiórka życiodajnego płynu w Komendzie W-MOSG była odpowiedzią na apel rodziny 16-letniej Marty z Mazowsza, która choruje na ostrą białaczkę szpikową. Do akcji Straży Granicznej zgłosiło się 29 osób, z czego 21 po wstępnych badaniach lekarskich mogło oddać krew. Łącznie zebrano 9 450 ml krwi pełnej.

Organizatorem akcji był Klub Honorowych Krwiodawców przy Placówce SG w Barcianach i Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Pracownicy Oddziału Terenowego w Giżycku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zadbali, aby pobór krwi odbył się sprawnie i zgodnie z procedurą.

13 maja funkcjonariusze Straży Granicznej w placówce w Baniach Mazurskich wsparli zbiórkę krwi przy miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji. Zbiórkę krwi zorganizowano wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Terenową Stacją w Ełku. Głównym organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach, natomiast partnerami Placówka Straży Granicznej w Baniach Mazurskich oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości. W tej szczytnej akcji wzięły udział 22 osoby, a zebrano ok. 10 litrów krwi ratującej życie. (red. W-MOSG)

krew banie 1305

krew banie 1305_1


Aktualności

Powiązane artykuły