Obchody „Święta Wolności”

gary_cooper

gary_cooper4 czerwca 1989 roku odnieśliśmy jedno z największych zwycięstw w naszej historii. Przy urnach, kartą wyborczą, bezkrwawo odrzucony został komunizm. Razem rozpoczęliśmy budowę wolnej, demokratycznej i suwerennej Polski. Udało się nam to dlatego, że potrafiliśmy być razem. Razem dla Polski.

 

Po ponad dwudziestu latach od tamtego wydarzenia uczcijmy wspólnie ten ogromny sukces.

4 czerwca – Święto Wolności, święto wszystkich obywateli jest okazją do złożenia sobie nawzajem gratulacji i podziękowań – za minione lata, za codzienną pracę, za wysiłek na rzecz przyszłości.

Zapraszam wszystkich mieszkańców i gości 4 czerwca na godz. 17.00 do Kina Kultura (wstęp wolny), gdzie wyświetlony będzie film o księdzu Józefie Tischnerze pt. „Jego oczami”.

Opowieść biograficzna o księdzu profesorze, snuta przez jego młodszego brata, Kazimierza, depozytariusza dziedzictwa tischnerowskiego, to nie tylko historia niezwykłej, ujmującej otoczenie postaci, ale także opowieść o człowieku w ogóle, opowieść o doświadczeniu egzystencjalnym danym każdemu – o przemijaniu.

Po filmie odbędzie się spotkanie z bratem księdza Józefa Tischnera, Kazimierzem, głównym bohaterem filmu.

 Burmistrz Gołdapi

Marek Aleksander Miros

Trailer filmu  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UsmLAsH4c9k

wybory_gary_cooper


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Obchody „Święta Wolności”

 1. GOŁDAPIANIN

  „4 czerwca 1989

  Wybory parlamentarne w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, czyli PRL. Wybory przeprowadzone konstytucyjnie w państwie ustanowionym przez Sowietów a nie w Wolnej Polsce. Wybory nie mające nic wspólnego z demokracją ani wolnością bowiem komuniści mieli zagwarantowane a’priori aż 65% miejsc w sejmie. Wybory antydemokratyczne, które stworzyły na następne już 23 lata ( obecnie już 34 lata) przepoczwarzoną z PRL tzw. III RP i były wynikiem zdrady narodowej dokonanej przy okrągłym stole. To dzień hańby narodowej .Przy Okrągłym Stole i w Magdalence dokonano podziału przyszłych łupów i ustalono warunki utrzymania się przy władzy zbrodniczych komunistów i ich pseudodemokratycznych, różowych agentów lub quasi agentów. W Magdalence zasiadało tylko około 20-30%% etnicznych prawdziwych Polaków, resztę stanowili nam etnicznie obcy i a’priori nas nienawidzący. Tak jest do dzisiaj.

  Efektem obrad „okrągłego stołu” była zgoda na „częściowo wolne” wybory w Polsce, ale pod warunkiem utrzymania przez komunistów funkcji Prezydenta oraz dalszego nadzoru nad newralgicznymi dla naszego państwa specsłużbami, w tym wojskowymi. Nawet przy takich ustaleniach Adam Michnik (syn komunisty Ozjasza Szechtera, przyrodni brat komunistycznego, wojskowego prokuratora lat stalinowskich Stefana Szechtera do dzisiaj podobno mieszkającego w Szwecji) musiał jednak wybrać się w lipcu 1989 roku do Moskwy … czyżby po instrukcje od KGB oraz w celu ustalenia harmonogramu działań? KGB już w czerwcu 1985 roku przewidywało powstanie w Polsce rządu z udziałem opozycji!

  cytuję za: http://blogmedia24.pl/node/58187

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. GOŁDAPIANIN

  ( obecnie już 34 lata) MIAŁO BYĆ 24 LATA

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Aktywista

  Panie Miros a co pan wtedy robił? Raczej się pan nie przyłożył do pokonania komunizmu!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Marek

  Do osoby, która kryje się pod ksywą GOŁDAPIANIN
  Człowieku. Można dyskutować o wszystkim, o racjach, poglądach, ale z Tobą się nie da. Z jednego powodu. Z powodu zdania

  „W Magdalence zasiadało tylko około 20-30%% etnicznych prawdziwych Polaków, resztę stanowili nam etnicznie obcy i a’priori nas nienawidzący”. Tak jest do dzisiaj.”

  Dzielenie ludzi ze względu na przynależność etniczną, rasę czy wyznanie świadczy o twoim głębokim upośledzeniu emocjonalnym. Już taki jeden był przed tobą, miał wąsy i czesał się na lewą stronę. Nie podał ręki Owensowi,( jeśli w ogóle wiesz kto to był) dlatego, że miał czarną skórę, a dla innych zbudował takie ośrodki jak Auschwitz, Birkenau, Treblinka, Bergen Belsen i wiele innych.
  Nie da się rozmawiać z ordynarnymi rasistami. Dlatego ten komentarz nie jest skierowany do ciebie prawdziwy polaku. Jest skierowany do normalnych Polaków i przedstawicieli innych narodowości zamieszkujących naszą gminę. Tam, gdzie pojawia się rasizm i antysemityzm, tam mamy moralny obowiązek protestować i ostrzegać. Nie ma na to zgody!
  Marek Aleksander Miros
  Burmistrz Gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Tadeusz Kaczorkowski

  Trudno znaleźć określenie na to co w swoim komentarzu napisał „Gołdapianin”. Można by użyć „przerażające” ale to wiązałoby się z chęcią polemiki na co raczej ktoś z takimi uprzedzeniami nie zasługuje. Jest to bowiem chorobliwe – typowe dla kogoś kto uważa, że liczy się tylko jego prawda i dla kogo życie nie ma sensu bez istnienia wroga.
  Większość psychologów sięgnęłaby zapewne do korzeni, do dzieciństwa, to traumy, która spowodowała takie paranoiczne myślenie, zatem i oczywiste niedowartościowanie.
  Natomiast, by mimo wszystko, potraktować cie w miarę poważnie i po ludzku „Gołdapianinie” (w przeciwieństwie do ciebie, bo twój komentarz nie był ludzki) zasugeruję tobie byś zagłębił się nieco w siebie i zadał sobie kilka pytań:
  W czym jesteś lepszy od tych, których tak brutalnie potraktowałeś? W czym jesteś lepszy od tych pozostałych, którzy zasiadali przy okrągłym stole, nawet od tych komunistów?
  Ile jest w tobie z demokraty, a ile z dyktatora?
  Ilu ludziom pomogłeś bezpośrednio?
  Czy masz inny sprawdzony sposób na życie oprócz ustawicznego siania nienawiści?
  Czy można ciebie czymś zadowolić?
  Czy masz czasem pretensje do siebie?
  I wreszcie, jak często się uśmiechasz?
  Wierz mi, a właściwie jestem pewien – twoje życie nie obraca się wokół tego, że leżą tobie na sercu problemy społeczne. Po prostu rzeczywistość nie ułożyła się według twojej, w gruncie rzeczy, dyktatorskiej filozofii i jedynej prawdy, która należy wyłącznie do ciebie. Zaś twoje życie toczy się wokół twojego własnego nosa i negatywnych emocji, a to wymaga terapii.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franek

   Szanowny panie !
   Każdego możnaodsądzić od czci i wiary.Ale zanim się to zrobi należy uderzyć się we
   własne piersi , zrobić rachunek sumienia i zastanowić się. A może ten Gołdapianin znalazł się w sytuacji,że niema co do garnka włożyć, Zamiast poniżać jego i wysyłać do „psychuszki”,może należałoby jemu pomóc,nawet w formie perswazji.
   Nie wszystkim się „powiodło” (nie wszyscy ustawili się po właściwej stronie).
   Niektórzy żyją w Polsce w skrajnej nędzy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Franek

  Panie Miros !

  Używając pańskiej retoryki powiem , że użycie ksywy burmistrz Gołdapi zobowiązuje.
  Przede wszystkim od osoby burmistrza wymaga się szacunku dla mieszkańcow gminy nawet dla przeciwników politycznych.
  Nazwanie Gołdapianina ordynarnym rasistą wymaga udokumentowania.Gdzie pan w jego komentarzu dostrzegł rasizm i antysemityżm ?
  To co napisał gołdapianin w swoim komentarzu nie jest jego wymysłem.Jest to wiedza ogólnie dostępna w internecie i każdy może z niej skorzystać.
  Nie będę komentował pańskiego wpisu rozpoczynającego się od słów ” Dzielenie ludzi ze wzgłedu na przynależność etniczną i td. do końca.Jest mnie poprostu za pana wstyd.
  Zamiast przypominać o obozach koncentracyjnych i jego twórcy,niech pan przypomni o Lączce na Cmentarzu Poważkowskim,Obławie Augustowskiej i wielu innych czystkach i każniach, Czerwcu 1956,Grudniu 1970,13 Grudnia 1981 w Kopalni Wujek i stan wojenny. No i wszystkie afery od afery Rywina poczynając.Dodać należy jeszcze rok 1968,Radom 1976 i td..
  Bardzo chętnie przeczytałbym co w komentarzu Gołdapianina jest nieprawdą.Na koniec zapytam czy zna pan przysłowie – Uderz w stół a nozyce się odezwą.
  Oświadczam,że nie jestem rzecznikiem prasowym Gołdapianina ,ale jako gołdapianin od 64 lat będę bronił każdą osobę poniżaną przez władze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Hubal

  Miros napisał :” Już taki jeden był przed tobą, miał wąsy i czesał się na lewą stronę. Nie podał ręki Owensowi,( jeśli w ogóle wiesz kto to był) dlatego, że miał czarną skórę”

  I tutaj mylisz się, Hitler nie zlekceważył Jesse Owensa, zlekceważyli go jego amerykańscy przywódcy. Przytaczam: Rozpowszechniona jest szeroko opowieść, jakoby Adolf Hitler, nie chcąc uścisnąć dłoni czarnoskórego triumfatora igrzysk w Berlinie, wyszedł przed dekoracją, okazując publicznie zniewagę. Tymczasem sam Owens powiedział: Hitler didn’t snub me — it was Franklin D. Roosevelt who snubbed me. The president didn’t even send me a telegram (Hitler mnie nie znieważył – to Franklin Delano Roosevelt mnie znieważył. Prezydent nie wysłał mi nawet telegramu – strona 211 niżej cytowanego opracowania). Hitler przekazał nawet czarnoskóremu medaliście pamiątkową fotografię ze swoim wizerunkiem. Dyktator narodowo-socjalistycznych Niemiec w rzeczywistości publicznie nie okazał w czasie dekoracji igrzysk afrontu Murzynowi, którego osobiście uważał za gorszego rasowo, ale jedynie potem w rozmowach prywatnych sugerował to rzekomo współpracownikom, że należałoby na przyszłość wykluczyć Murzynów ze wspólnej rywalizacji z białymi. Natomiast prezydenci USA Roosevelt i Harry Truman nie zaprosili nigdy Owensa do Białego Domu. Historia o pogardzie okazanej przez Hitlera lekkoatlecie jest późniejszym wymysłem, ponieważ gdy amerykański zawodnik, uśmiechając się, ukłonił się dyktatorowi, Hitler zgodnie z ceremoniałem oddał mu przyjaźnie krótki salut z ugięciem ręki (zob. Jeremy Schaap, Triumph. The Untold Story of Jesse Owens And Hitler’s Olympics, Houghton Mifflin 2007, s. 192-193: «Owens was merely led below the honor box where he smiled and bowed and Herr Hitler gave him a friendly little nazi salute; the sitting down one with the arm bent». This was the moment Owens would later recall, then choose not to recall – the birth of the myth of Hitler’s snub).

  Franek napisał:
  „Przede wszystkim od osoby burmistrza wymaga się szacunku dla mieszkańców gminy nawet dla przeciwników politycznych.Nazwanie Gołdapianina ordynarnym rasistą wymaga udokumentowania. Gdzie pan w jego komentarzu dostrzegł rasizm i antysemityzm ? ”
  To co napisał gołdapianin w swoim komentarzu nie jest jego wymysłem. Jest to wiedza ogólnie dostępna w internecie i każdy może z niej skorzystać.”

  Gołdapianin podał źródło z którego korzystał i to co napisał jest wiedzą ogólnie dostępną, i nie widać tam rasizmu i antysemityzmu. Popieram Pana Franka trzeba szanować swoich wyborców.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Anonim

  Jeżeli ktos chce nauczyc się kultury oceniania ludzi i dyskusji niech przeczyta ze zrozumieniem kiażkę Moniki Jaruzelskiej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Franek

  Anonimie, czy ma pan na myśli książke pt. „Towarzyszka Panienka ” ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...