Nominacja EGO do nagrody prezydenta RP

ego_nominacja_2

ego_nominacja_2We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbyło się coroczne spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z samorządowcami wszystkich szczebli – gmin, powiatów i województw.

W czasie spotkania profesor Jerzy Regulski (w imieniu kapituły, której przewodniczy) wręczył Stowarzyszeniu Miast Gmin i Powiatów EGO Kraina Bociana jedną z czterech nominacji do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP za 2013 rok w kategorii: Partnerstwo Samorządów.

Stowarzyszenie skupia gminy i powiaty Ełku, Gołdapi i Olecka. Od kilku lat samorządy EGO prowadzą współpracę m.in. inwestycyjną, czego efektem jest wspólna inwestycja budowy i eksploatacji zakładu odbioru odpadów stałych w Siedliskach koło Ełku, korzystają również z pieniędzy europejskich na tzw. projekty miękkie.

Prezydent Bronisław Komorowski ustanowił nagrodę obywatelską po raz pierwszy i po raz pierwszy była ona wręczana.

 

Na zdjęciach: prezydent Bronisław Komorowski w towarzystwie burmistrza Gołdapi Marka Mirosa, prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza i burmistrza Olecka Wacława Olszewskiego. Na drugiej fotografii samorządowcy trzech miast z profesorem Jerzym Regulskim oraz ministrem w Kancelarii Prezydenta Olgierdem Dziekońskim.

ego_nominacja_2

ego_nominacja_1

ego_nominacja_3

 


Aktualności

Powiązane artykuły