Najmłodsi u funkcjonariuszy i żołnierzy

Straż Pożarna (10)

Straż Pożarna (10)W maju dzieci z grupy pięciolatków „C” z wychowawczynią odwiedziły służby mundurowe w Gołdapi. Pierwszą taką wycieczką była wizyta w Powiatowej Komendzie Policji.

Asp. Marta Andruczyk oprowadziła dzieci po komendzie. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjanta i obejrzeć sprzęt, którym dysponują funkcjonariusze. Dzieci mogły przymierzać czapki i kajdanki. Duże wrażenie zrobiło pobieranie śladów linii papilarnych, które maluchy zabrały później do domu oraz przebywanie w celi więziennej. Na koniec wycieczki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia oraz podziękowaliśmy za spotkanie, wręczając obrazek przygotowany przez dzieci. Maluchy również nie wyszły z pustą ręką. Otrzymały upominki, dzięki którym będą bardziej bezpieczne na drodze.

Kolejna wycieczka odbyła się w ramach Dni Otwartych Koszar. Dzieci odwiedziły 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy. Obejrzały film, na którym zobaczyły jak wygląda praca naszych żołnierzy. Zwiedziły też Salę Tradycji, w której znajdują się pamiątki związane z powstaniem Jednostki Wojskowej. Na placu musztry dzieci mogły obejrzeć pojazdy wojskowe, ale największą frajdę sprawiło im oglądanie ich od środka.

Następnie pięciolatki odwiedziły Państwową Straż Pożarną. Celem wizyty było pogłębienie wiadomości dzieci o pracy strażaków. Dzieci zostały bardzo serdecznie przywitane przez Panów strażaków. Na początku przedszkolaki mogły nie tylko wsiadać do wozu strażackiego, ale również przymierzyć kaski i kamizelki ratunkowe. Dzieci obejrzały sprzęt służący do gaszenia pożarów, nożyce rozcinające karoserię samochodową oraz motorówkę używaną w akcjach wodnych i strój nurka służący strażakom do pracy pod wodą. Największą atrakcją dzieci była jazda na sygnałach wozem strażackim i podnośnikiem hydraulicznym. Na koniec wizyty zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia oraz podziękowaliśmy za miłe spotkanie i uzyskane wiadomości, wręczając podziękowanie przygotowane przez dzieci.

Ewa Kulikowska


Aktualności

Powiązane artykuły