Majówka na farmie

Uczniowie z klasy 1a i 1b ze Szkoły Podstawowej nr 3 miło spędzili dzień 8 maja na Farmie Mazurskiej w Szarejkach kolo Ełku. Głównym celem wycieczki było bliższe zapoznanie się dzieci z życiem i wyglądem zwierząt gospodarskich. Piękne i malownicze położenie osady wśród pagórków i lasów, świeża zieleń oraz wymarzona pogoda, sprzyjały pieszej wędrówce po okolicy, podczas której pierwszaki z wielkim zainteresowaniem podpatrywały konie, krowy, owce z młodymi, kury, kaczki i inne zwierzęta.

Największą atrakcją było oczywiście dojenie kozy i picie koziego mleka.

Dzieci miały także okazję uczestniczyć w wypieku wiejskiego chleba. Swoje małe i własnoręcznie wykonane bochenki zabrały do domów, ażeby poczęstować wszystkich domowników.

Uatrakcyjnieniem majówki na farmie były dowolne zabawy dzieci na sprzęcie terenowym zgromadzonym w kwitnącym sadzie oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i zimne lody dla ochłody.

Wychowawczyni klasy 1a i 1b oraz wszyscy uczniowie obu klas dziękują mamom – pani Iwonie Jaźwińskiej, pani Sylwii Mańkowskiej i pani Karolinie Goszczych, za okazaną pomoc w trakcie przebiegu wycieczki. Dziękujemy!

Ewa Beata Jusińska


Aktualności

Powiązane artykuły