Odpowiedzą za pobicie, znieważenie…

kodeks_kajdanki2, małe

kodeks_kajdanki2, małeGołdapscy policjanci wyjaśniają przyczyny naruszenia miru domowego i pobicia 26-latka przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 28- i 29-latek trafili do policyjnego aresztu. Sprawcy odpowiedzą również za naruszenie nietykalności interweniujących funkcjonariuszy. Za pobicie oraz naruszenie miru domowego grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Jedna z mieszkanek powiatu gołdapskiego poinformowała policjantów, że do ich domu wtargnęło dwóch pijanych mężczyzn, którzy zaatakowali mieszkającego tam 26-latka. Osoby te bez wyraźnego powodu biły i kopały pokrzywdzonego po całym ciele. Chwilę po zgłoszeniu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 28-letni Tomasz C. i o rok starszy Rajmund C. byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Nerwowi i agresywni nie reagowali na polecenia policjantów, a przeciwnie zaczęli ich wyzywać i atakować. Funkcjonariusze obezwładnili pijanych mężczyzn i zatrzymali ich w policyjnym areszcie.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za naruszenie miru domowego i pobicie napastnikom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowiedzą za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy.

 


Aktualności

Powiązane artykuły