Była też okazja do wymiany doświadczeń

cittaslow 2

cittaslow 2W dniach 25-26 kwietnia w Rynie odbyły się warsztaty dla pretendentów do sieci Cittaslow organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na warsztatach obecni byli przedstawiciele Gminy Gołdap: Justyna Charkiewicz z Urzędu Miejskiego w Gołdapi oraz Beata Otto z Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap.

Dyskutowano na temat ,,Tożsamości małych miast w nowych czasach” oraz ,,Endogenicznych czynników rozwoju małych miast w Polsce”. Była też okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk przedstawicieli miast kandydujących i miast członkowskich.

Przypomnijmy, że Gołdap, choć w międzynarodowym stowarzyszenie jest zaledwie od kilku tygodni, to już aktywnie zaznacza swoją obecność, m.in. promowała się podczas Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2013, które odbyły się w dniach 19-21 kwietnia w Warszawie.

Najbliższe planowane wydarzenie to Festiwal Cittaslow, który odbędzie się 18 maja

w Olsztynku. Serdecznie zapraszamy zainteresowane podmioty do współpracy. Czekamy na rękodzielników, zespoły muzyczne, artystów, podmioty gastronomiczne, turystyczne, które chciałyby zaprezentować swoją ofertę podczas Festiwalu w Olsztynku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Gołdapi pod numerem telefonu 87 615 60 34 oraz w biurze Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap pod numerem telefonu 87 615 20 90.

cittaslow 2

cittaslow

cittaslow 1

 


Aktualności

Powiązane artykuły