40. Maraton Dębno. Z koroną i tarczą.

biegacze

biegaczePoczątek kwietnia jest tradycyjnym terminem rozgrywania najstarszego maratonu w Dębnie położonego tuż przy granicy z Niemcami. Nie mogło tam zabraknąć Łowców Przygód, bo stawienie się w stolicy polskiego maratonu dla wielu z naszych biegaczy to wręcz obowiązek.

Tym razem Gołdap reprezentowało 7 zawodników: Ryszard Górski, Dariusz Borucki, Krzysztof Obuchowski, Krzysztof Kondraciuk, Robert Sienkiewicz, Marek Kuskowski i jedyna kobieta w tym gronie – Marta Żabicka.

Musimy na początku szczerze przyznać, że dla wszystkich, którzy kiedyś chcieliby się zmierzyć z tym królewskim dystansem, maraton w Dębnie jest wymarzonym miejscem na debiut i ma niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Wyjątkową atmosferę i zaangażowanie organizatorów czuje się na każdym kroku i wydaje się, że każdy mieszkaniec tego niewielkiego urokliwego miasteczka żyje najważniejszą imprezą w roku. Dopisała także pogoda, było słonecznie oraz przez długi czas bezwietrznie a temperatura jak na dotychczasową pogodę w Polsce wręcz upalna – około 6 C. Maraton w Dębnie jest najstarszym polskim maratonem i od wielu lat rozgrywane są w trakcie Mistrzostwa Polski – w tym roku kobiet, strażaków i policjantów.

Większość z Łowców przygód poprawiło swoje życiówki, mianowicie Marta Żabicka, Ryszard Górski, Krzysztof Obuchowski, Robert Sienkiewicz, a pozostali ukończyli w dobrych humorach i najważniejsze bez kontuzji. Największym osiągnięciem może pochwalić się nasza klubowa koleżanka, która zajęła 14. miejsce wśród kobiet i poprawiła swój wynik życiowy o blisko 10 minut. A kto zna się na biegach długodystansowych, ten wie, że to jest duży postęp.

Startowało prawie 1400 osób.

Skąd korona w tytule? Chodzi o odznakę korony maratonów polskich, która jest przyznawana za ukończenie 5 maratonów (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Dębnie) w ciągu 2 lat. Maraton w Dębnie był 5 i ostatnim brakującym Darkowi Boruckiemu, który tym samym zdobył jako pierwszy wśród gołdapian Koronę Maratonów Polskich. Trzem innym gołdapianom brakuje tylko ukończenia maratonu we Wrocławiu aby dołączyć do utytułowanego kolegi.

Naszemu koledze klubowemu, prezesowi i pomysłodawcy klubu biegacza Darkowi serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą.

Wyniki Łowców Przygód z 40. Maratonu Dębno. Liczba przed nazwiskiem oznacza zajęte miejsce w klasyfikacji open:

117. Ryszard GÓRSKI 03:16:36 – w kategorii wiekowej 8;

317. Dariusz BORUCKI 03:35:49 – w kategorii wiekowej 96;

318. Marta ŻABICKA 03:35:48 (14 wśród kobiet) – w kategorii wiekowej 5;

356. Marek KUSKOWSKI 03:38:40 – w kategorii wiekowej 141;

431. Krzysztof OBUCHOWSKI 03:44:58 – w kategorii wiekowej 69;

548. Robert SIENKIEWICZ 03:51:56 – w kategorii wiekowej 168;

622. Krzysztof KONDRACIUK 03:56:37 – w kategorii wiekowej 193.

Napisał Marek Kuskowski

Zdjęcia z archiwum Marty Żabickiej

biegacze

biegacze

biegacze

biegacze

biegacze

biegacze

Powiązane artykuły