Zatrzymali podejrzanego o kradzież 1,5 tony węgla

GWIAZDA

GWIAZDAKara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi gminy Gołdap, który włamał się do budynku gospodarczego w Kolniszkach, skąd ukradł 1,5 tony węgla. 55-letni Ryszard K. został zatrzymany kilka godzin po zgłoszeniu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Wczoraj gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z budynków gospodarczych w Kolniszkach doszło do włamania. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wyrwał skobel w drzwiach pomieszczenia gospodarczego, a po ich otwarciu dostał się do wnętrza, skąd ukradł 1,5 tony węgla o łącznej wartości 1100 złotych. Policjanci kilka godzin po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali w tej sprawie 55-letniego Ryszarda K., mieszkańca gminy Gołdap. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 55-latek powiedział funkcjonariuszom, że przez kilkanaście dni wynosił węgiel ponieważ sam nie miał czym palić w piecu.

Teraz mężczyzna ze swojego czynu będzie tłumaczyć się przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


Aktualności

Powiązane artykuły