Trzymał to w domu bez zezwolenia

amunicja

amunicjaKara do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 39-letniemu mieszkańcowi Gołdapi, u którego policjanci znaleźli starą amunicję do broni palnej. Mężczyzna przyznał, że interesuje się militariami z czasów II wojny światowej i bardziej uważał to za znalezisko historyczne, a nie za amunicję do broni palnej.

Wczoraj oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z gołdapskich mieszkań 39-letni mężczyzn posiada amunicję bez wymaganego zezwolenia. Na miejsce pojechali gołdapscy dzielnicowi. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Tomasza M. policjanci znaleźli około 100 sztuk amunicji.

Mężczyzna powiedział policjantom, że amunicję znalazł około 4 lat temu kiedy prowadził prace leśne na terenie gminy Gołdap. Przyznał także, że interesuje się militariami z czasów II wojny światowej i bardziej uważał to za znalezisko historyczne, a nie za amunicję do broni palnej. 39-latek nie był świadom tego, że wymagane jest na to pozwolenie.

Zabezpieczone przedmioty zostaną przesłane do badań balistycznych. Opinia biegłego będzie postawą do przedstawienia mężczyźnie zarzutów posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Trzymał to w domu bez zezwolenia

 1. Franek

  Prosze państwa za co 8 lat,To nie jest amunicja,To jest złom skorodowany .To była amunicja w latach II wojny światowej (i po jej zakończeniu) do pepeszy.Ukarać to trzeba kapusia która zawraca policji 4 litery. Odrażająca kreatura.

 2. Zbyszek Świtkiewicz

  Kara do 8-iu lat…; za zardzewiałe ammo…; ile grozi temu qtafonowi z Amber Gold? chyba 5 lat; mam dość tego kraju!

 3. przem

  bo to Polska właśnie… za zabójstwo małej Madzi grozi do 2,5 roku, dla Kory za trawkę 3 lata, a za zbieranie 100-letniego złomu 8 lat…

 4. xyz

  Szanowni Państwo .Wbrew pozorom ta amunicja jest w większości sprawna . Służyła m.in. do PPSz oraz pistoletów TT.Pozdrawiam.

 5. gfunk

  który z nich jest sprawny?

 6. hecto

  wbrew pozorom taka amunicja jest bardzo solidna i jesli nie leżała w wodzie to moze byc sprawna