Przypominamy o piątkowym otwarciu wystawy w muzeum

usmiech

usmiechAndrzej Ciołek – starosta gołdapski zaprosił Światowe Archiwum Uśmiechu do powiatu gołdapskiego. Ta sympatyczna akcja będzie miała miejsce m.in. w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Bibliotece Publicznej w Gołdapi (konkretnie w tzw. drugim budynku muzeum).

 

 

 

Inicjatorem projektu Światowe Archiwum Uśmiechu jest Marek Wysoczyński – dyrektor Biura Promocji Kultury z Gdańska.

 

Jak mówi sam twórca idei: (…) Nikt by się nie spodziewał, że od pierwszego autografu zdobytego w 1980 roku uda się zebrać ponad 10 tysięcy śladów ludzkiego istnienia. Zbieranie autografów stanowi podzielenie się własną radością obcowania z ulotną pamiątką kontaktu z osobowościami (…).

 

Pierwsza wystawa projektu „Uśmiechnij się” odbyła się z okazji tysiąclecia miasta Gdańska, a od tamtej pory odwiedziła wiele miejsc na świecie, przede wszystkim docierając do dzieci i zarażając je pozytywną energią. W Muzeum znajdą się uśmiechy m.in. Matki Teresy, Królowej Jordańskiej czy Lizy Minelli.

 

Ostatnio dzieci ze szkoły polskiej w Brukseli im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP rysowały uśmiechy na zakończenie Roku Korczaka.

 

Tym razem akcja zawita do powiatu gołdapskiego. Warsztaty odbędą się 22 marca 2013 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi (Kościuszki 25, 19-500, Gołdap). Uśmiechy narysowane przez dzieci i znane osoby z powiatu gołdapskiego pojadą do dzieci na Ukrainę.

 

Potem zapraszamy na wernisaż z „Uśmiechami z całego świata”, który odbędzie się o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi – II budynek Muzeum Regionalnego im. Mieczysława M. Ratasiewicza (ul. Partyzantów 31 B – obok gimnazjum). Podczas wernisażu, oprócz uśmiechów przywiezionych z daleka, każdy będzie miał możliwość rysowania uśmiechów, które dołączą do podróży po Polsce i po świecie.

 

Wystawa stanowi archiwum uśmiechów, znajdziemy tu uśmiechy stworzone przez Wisławę Szymborską, Krzysztofa Pendereckiego, Andrzeja Wajdę, Krzysztofa Skubiszewskiego, Irenę Kwiatkowską czy Marię Kaczyńską. Uśmiechy z Polski promują nasz kraj i pozytywny wizerunek Polski w Iranie, Chinach czy Egipcie. Projekt „Uśmiechnij się” promuje pozytywne nastawienie do życia, współpracy i współdziałania.


Aktualności

Powiązane artykuły