Międzynarodowy Dzień Internetu w SP3

„Serfuję, Respektuję!” – to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Internetu.  Ma zwrócić uwagę na prawo do zdobywania w sieci informacji, do zabawy i nauki, ale i na obowiązek brania odpowiedzialności za swoje działania w Internecie.

Obchody tego dnia są w Szkole Podstawowej  nr 3  zjawiskiem cyklicznym. Już po raz trzeci  uczniowie klas szóstych  pod opieką pani Karoliny Rzędzian  w sposób zabawny, ale sugestywny włączyli się w obchody Światowego Dnia Internetu. Zaprezentowali scenki ilustrujące zagrożenia wynikające z nieświadomego użytkowania zasobów sieci. Skoncentrowali się na rzeczach bliskich uczniom np. na potrzebie ochrony danych osobowych, przestrzeganiu praw autorskich. Promowali odpowiedzialną postawę Internauty, za słowa umieszczane w sieci np. na facebooku.

Do akcji aktywnie włączyła się gołdapska policja. Jej przedstawicielka poinformowała zebranych jak nie paść ofiarą i jak nie stać się sprawcą przestępstw internetowych.

W ramach obchodów święta uczniowie klas 3 wezmą udział w zajęciach  na temat netykiety.

Wszechobecność Internetu w naszym życiu jest niezaprzeczalna, ale ze znajomością  obowiązków i praw nie jest najlepiej. Wystarczy przejrzeć komentarze i wpisy internautów , by przekonać się , że wielu z nich nie ma pojęcia o szanowaniu innych użytkowników i respektowaniu ich praw. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom świadomość  użytkowników sieci znacznie wzrośnie.

Małgorzata Becz


Aktualności

Powiązane artykuły