Ekologiczny patrol z „Dwójki” informuje: Czy Gołdap jest miastem bez barier?

ekologiczny_patrol_6

ekologiczny_patrol_6Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim, muszą na co dzień zmagać się z architektonicznymi utrudnieniami. Podobne bariery stoją przed osobami starszymi i matkami z wózkami. Osoby niewidzące też nie mają lekko.

Podsumowaniem tygodniowych zajęć była wycieczka do centrum miasta. Tu drugoklasiści sprawdzili – czy nasze miasto jest bez barier?

Wniosek:

W Gołdapi jest coraz więcej miejsc parkingowych, podjazdów, ale w dalszym ciągu na każdym kroku osoby niepełnosprawne muszą stawiać czoła przeszkodom (wysokie krawężniki, nierówne chodniki, dziury w jezdni, stopnie lub wąskie przejścia). Wszystko to jest często niezauważalne dla zwykłego przechodnia.

Pocieszający jest fakt, że są już miejsca, gdzie osoba niepełnosprawna dostanie się bez przeszkód. Na duże brawa zasługuje budynek Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego, gdzie mieszczą się m.in.: Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna, Szkoła Muzyczna oraz siedziby kilku organizacji pozarządowych.

Drugoklasiści bez problemu pokonali drogę zaczynając od długiego podjazdu, potem skorzystali z podnośnika wózkowego, następnie była winda, szerokie drzwi i wizyta w wypożyczalni na drugim piętrze, gdzie przyjęła nas pani Jagoda Święcka

Był to cykl zajęć na temat akceptacji, pomocy i właściwego zachowania. Każdy z nas marzy o tym, by mieszkać w mieście bez barier.


Aktualności

Powiązane artykuły