Co zrobimy gdy…

o_cyberprzemocy_4

o_cyberprzemocy_4Przy współpracy z KPP Gołdap  Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała we wtorek zajęcia fakultatywne dla klasy I Gimnazjum w Grabowie. Spotkanie miało na celu rozszerzenie wiedzy o przemocy i przestępczości wirtualnej, które współcześnie są dużym zagrożeniem dla młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież, a zajęcia fakultatywne przeprowadzili – pracownik czytelni Agnieszka Pietrewicz oraz gość zaproszony asp. Marta Andruczyk z KPP Gołdap. Wiodącym tematem zajęć była cyberprzemoc i cyberprzestępczość czyli „Co zrobimy gdy…”.

Zdarzają się przypadki, że młodzi ludzie używają Internetu i telefonu komórkowego, jako głównego narzędzia służącego do popełniania czynów zabronionych prawem, np. stosowania przemocy. Policja odnotowuje przypadki, gdzie na forach internetowych jak i w sms-ach młodzi ludzie wypisują obraźliwe komentarze, wulgaryzmy, groźby, wyzwiska, często złudnie myśląc, że są anonimowi i bezkarni.

Uczestnicy wczorajszego spotkania mogli uzyskać informacje, jak skutecznie zapobiegać i walczyć z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Zostały przedstawione podstawowe zagadnienia związane z tematem zajęć jak również w trakcie wywiązała się dyskusja, padło wiele pytań i sugestii. W zajęciach uczestniczyła klasa I Gimnazjum w Grabowie. (AP)

o_cyberprzemocy_2

o_cyberprzemocy_3

o_cyberprzemocy_1


Aktualności

Powiązane artykuły