Więcej o „Sputniku”

sputnik

sputnikNajwiększe osiągnięcia rosyjskiej kinematografii, dzieła mistrzów kina rosyjskiego i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także film dla dzieci. Trzy dni z kinem rosyjskim najwyższej próby. Projekcje tytułów znanego Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK będą miały miejsce w kinie „Kultura” w dniach 15 – 17 marca.

Oprócz projekcji 5 filmów rosyjskich zaplanowaliśmy ciekawy wykład inauguracyjny dotyczący kinematografii rosyjskiej i Rosji współczesnej, przed wybranymi filmami krótkie prelekcje obejmujące prezentację reżysera i kilka i ciekawostek o danym filmie, wystawa zdjęć z Rosji. Na zakończenie festiwalu – koncert zespołu rosyjskiego.

Gołdap wydaje się idealnym miejscem na tego typu wydarzenie, położona na granicy z obwodem kaliningradzkim, gdzie na co dzień stykają się nasze kultury. Warto poszerzyć wiedzę mieszkańców, a w szczególności dzieci i młodzieży szkolnej o ten ciekawy i zawsze interesujący aspekt kultury przedstawiony na wielkim ekranie. Pozwoli to lepiej poznać naszych sąsiadów, klasykę kina rosyjskiego jak i współczesne trendy oraz problemy przedstawiane w filmach. Pozwoli lepiej poznać współczesną Rosję, obalić mity i stereotypy, przybliżyć widzom w każdym wieku świat, który jest tak blisko nas, a o którym nie zawsze wiemy.

Tytuły:

Czeburaszka. – animacja dla najmłodszych

Brylantowa ręka – jedna najpopularniejszych komedii w historii rosyjskiej

Gatunek: Komedia kryminalna, przygodowy,

Reżyser: Leonid Gajdaj

Rok produkcji: 1969

Czas trwania: 80 min

Konwój –

Gatunek: Dramat

Reżyser: Aleksie Mizgiriew

Czas trwania:80 min.

Data produkcji: 2012

Kokoko – niekończąca się komedia z rosyjskiego życia!

Gatunek: Komedia

Reżyser: Awdotia Smirnowa

Czas trwania: 100 min

Data produkcji: 2012

Tlen – film nakręcony na podstawie sztuki teatralnej reżysera, w roli głównej polska aktorka Karolina Gruszka

Gatunek: kino eksperymentalne

Reżyser: I. Wyrypajew, 2009

Czas trwania: 75 min

 

 

Powiązane artykuły