Pożegnano pierwszego komendanta Policji w Gołdapi

pogrzeb_policjanta_2

pogrzeb_policjanta_2Mieszkańcy Gołdapi, delegacja Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna oraz gołdapscy policjanci żegnali dzisiaj zmarłego nadkomisarza w stanie spoczynku Antoniego Karłowicza, pierwszego komendanta Policji w Gołdapi.

Dziś w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi obył się pogrzeb 70-letniego emerytowanego policjanta Antoniego Karłowicza. Śp. Antoni Karłowicz swoje życie zawodowe związał z formacją służb mundurowych. Był pierwszym komendantem Policji w Gołdapi. Stał na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Karierę zawodową rozpoczął 16 sierpnia 1965 r. jako kursant Szkoły Podoficerskiej Milicji Obywatelskiej w Pile.

Przez 10 pierwszych lat swojej służby związany był z pracą i wykonywaniem obowiązków na stanowisku dzielnicowego, w 1972 roku był słuchaczem Szkoły Oficerskiej w Szczytnie. W 1976 roku awansował na stanowisko kierownika komisariatu w Gołdapi i tę funkcję sprawował przez 7 kolejnych lat, następnie został powołany na szefa RUSW w Gołdapi.

Po przemianach w państwie oraz zmianach w instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, gdy powołano do życia Policję w 1990 roku objął stanowisko komendanta rejonowego Policji w Gołdapi. Funkcję tę pełnił do momentu odejścia na zasłużoną emeryturę w maju 1991 roku.

pogrzeb_policjanta_1 pogrzeb_policjanta_3 pogrzeb_policjanta_4

 


Aktualności

Powiązane artykuły