Luty miesiącem DBI

bezpieczny_internet_5

bezpieczny_internet_5Biblioteka Publiczna włączyła się po raz drugi w akcję  – Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), która trwa przez cały luty. Projekt organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.

DBI 2013 zostało objęte honorowym patronatem przez Krystynę Szumilas, minister edukacji narodowej. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

W tym roku hasło przewodnie brzmi „Serfuję. Respektuję.” Dlatego 18 lutego zaprosiliśmy słuchaczy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie dotyczące praw i obowiązków cyfrowego obywatela. Omówiono tematy dotyczące m. in.: jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu, jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie. Mówiono też o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swoj temat, piractwie w Sieci, poszanowaniu własności intelektualnej.

Dyskusję poprowadził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi – asp. Krzysztof Zaręba, który pełni funkcję kierownika rewiru dzielnicowych.

Celem spotkania było uświadomienie słuchaczom jak wiele niebezpieczeństw może ich spotkać w czasie serfowania w Sieci. Każdy internauta ma prawo do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy wykorzystując Internet, ważne jednak jest to, że ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Omówiono sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Należy pamiętać jednak o szanowaniu innych użytkowników i respektowaniu ich praw. (AP)

bezpieczny_internet_5

bezpieczny_internet_3

bezpieczny_internet_4

bezpieczny_internet_2

bezpieczny_internet_1

 


Aktualności

Powiązane artykuły