Grozi mu kara do 10 lat więzienia

gwiazda_goldapi

gwiazda_goldapi28-letni Rafał S. odpowie za kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów ogólnospożywczych na terenie Gołdapi. Jego łupem padł m.in. alkohol i papierosy o łącznej wartości około 1000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Mieszkaniec Gołdapi za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Gołdapscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów ogólnospożywczych na terenie miasta. Włamanie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Sprawcą okazał się 28-letni Rafał S. Mężczyzna jest znany policjantom z podobnych przestępstw.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna po wybiciu szyby w oknie dostał się do wnętrza sklepu, skąd zabrał m.in. alkohol i papierosy o łącznej wartości około 1000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Wobec 28-latka funkcjonariusze będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że dwie osoby pomagały sprawcy w ukryciu rzeczy pochodzących z przestępstwa. Osobom tym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kodeks Karny za popełnione przestępstwo kradzieży z włamanie przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Grozi mu kara do 10 lat więzienia

  1. p

    czy to nie ten sam Rafał S. który groził nożem na stacji paliw ?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...