Deski na alkohol

GWIAZDA

GWIAZDADo policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu gołdapskiego, Jacek G. oraz Przemysław Ch. Mężczyźni ukradli materiały budowlane z jednego z placów budowy na terenie miasta. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez policjantów po krótkim pościgu. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty kradzieży, za które Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23.00 na jednym z gołdapskich placów budowy. Do oficera dyżurnego jednostki Policji zadzwonił mieszkaniec miasta, który poinformował, że nieznani mu mężczyźni wynoszą deski z budowy. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, na widok, którego mężczyźni zaczęli uciekać. Funkcjonariusze w trakcie pościgu zatrzymali 37-letniego Jacka G. oraz 19-letniego Przemysława C. Trzeci ze sprawców uciekł. Jego zatrzymanie, to tylko kwestia czasu. Obaj mężczyźni byli pijani mieli od 1,5 do 3 promili alkoholu w organizmie. Swoje postępowanie tłumaczyli tym, że deski chcieli sprzedać i kupić alkohol. Straty, jakie sprawcy spowodowali swoim zachowaniem, oszacowano na 300 złotych. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane i zwrócone właścicielowi.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty, za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Aktualności

Powiązane artykuły