Zapraszamy na spektakl

gabinet jpg - int

gabinet jpg - intZapraszamy do obejrzenia spektaklu „Gabinet” Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, który zostanie wystawiony na scenie gołdapskiego Domu Kultury 21 stycznia o 19.00 w ramach imprezy Kierunek Gołdap 2013.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Obsada: Paulina Holtz i Rafał Kosecki

Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Muzyka: Filip Dreger

Zdjęcia: Katarzyna Chmura-Cegiełkowska, Lucjusz Koboska

Inspicjent/sufler: Malwina Wodzicka

Projekty graficzne: Mariusz Malesza

Producent: Katarzyna Maksymowicz

 

Ona – trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka–Polka, która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on – zapracowany lekarz – katolik-rozwodnik, który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie.

I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.

 

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i scenarzystka: „Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda – balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się z przysłowiowej ‘kury domowej’ – ale, aby pokazać, że za fasadą ‘kury’ kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste – bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów – co się z nimi stało?”

gabinet jpg - int

Powiązane artykuły