Zaklaszczmy razem z Jowitą

jowita

jowitaGołdapska Grupa Wsparcia ma przyjemność poinformować, że ruszamy z przygotowaniami do kolejnego IV Koncertu Charytatywnego. Tym razem wspólnie z Państwem, czyli z wszystkimi Darczyńcami i Sponsorami, będziemy zbierać pieniądze na wykonanie protezy ręki dla Jowity Karwel, 16-letniej mieszkanki Dubeninek. Informacje o niej zamieszczamy poniżej.

Termin Koncertu nie jest jeszcze znany, aktualnie prowadzimy rozmowy z artystami, którzy zgodzą się być gwiazdą wieczoru. Jednak już w styczniu rozpoczynamy to co zawsze – zbiórkę przedmiotów i usług, które wylicytujemy podczas koncertu. Można je składać i zgłaszać do Domu Kultury w Gołdapi lub pod numer telefonu: 87 615 08 03.

Dzięki wsparciu Państwa w ciągu trzech poprzednich koncertów udało nam się wspólnie zebrać ponad 37 tysięcy złotych. Wszystkie pieniądze trafiły do tych osób dla których organizowaliśmy koncerty. Wierzymy, że i tym razem zdołamy pomóc Jowicie, uzbieramy kwotę brakującą do zakupu protezy i… zaklaszczemy razem z nią.

Przy tej okazji szczególnie miło nam poinformować, że jest już dostępna nasza strona internetowa pod adresem: goldapskagrupawsparcia.pl, gdzie możecie Państwo na bieżąco śledzić naszą pracę i… wspomagać nasze działania.

Gołdapska Grupa Wsparcia

jowita_2

Jowita Karwel mieszka w Dubeninkach. Urodziła się 11 sierpnia 1996 r. z wadą wrodzoną – skróconą lewą górną kończyną na wysokości 1/3 przedramienia. Jowita miała szczęście, ustalono dalsze leczenie, a następnie protezowanie jej lewej ręki. Proteza w wielkim stopniu ułatwi jej funkcjonowanie w życiu codziennym. W sierpniu 2012 roku Jowita była na badaniach i konsultacji w sprawie protezy w Hamburgu. Zakwalifikowała się na zabieg, który nastąpi w lipcu 2013 w „POHLIG” GESCHÄFTSLEITUNG w Traunstein w Niemczech. To dla niej wielka oczekiwana chwila.

Kosmetyczna mioelektryczna proteza będzie wykonana z HTV – miękkiego kosmetycznego silikonu, kolorem i kształtem dobrana do drugiej dłoni. Jej rodziny niestety nie stać na całkowite pokrycie kosztów protezy i rehabilitacji po zabiegu. Koszt samej operacji to kwota 20 tysięcy euro. Do tego dochodzi kosztowna rehabilitacja. Część kwoty udało się już zgromadzić dzięki zbiórkom organizowanym przez jednostkę Straży Granicznej w Dubeninkach, tutejszy Urząd Gminy i wsparciu pana Andrzeja Kowalewskiego z Łoi. Jowita wiele zawdzięcza też akcji „Twój 1% podatku” prowadzonej od 2007 roku przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi. Mimo tej pomocy, za którą jest bardzo wdzięczna, do pełnej sumy sporo jeszcze brakuje i dlatego w jej imieniu prosimy o pomoc. Chcemy zorganizować dla niej kolejny Koncert Charytatywny z udziałem gwiazdy estrady, połączony z aukcją zgromadzonych przedmiotów. Jowita jest uczennicą I klasy II L O w Suwałkach. Jej pasją jest pomoc innym, dlatego spełnia się jako wolontariuszka w zbiórkach WOŚP. Jak każda nastolatka uwielbia słuchać dobrej muzyki i kocha zwierzęta – w domu ma nawet kota i psa, które chciałaby pogłaskać obiema rękami. Pomóżmy jej w tym.

Gołdapska Grupa Wsparcia

 


Aktualności

Powiązane artykuły