W okolicy Gołdapi realizują film fabularny

Oczy Mojego Ojca-pakiet-10

Oczy Mojego Ojca-pakiet-10„Oczy mojego ojca” – taki tytuł będzie miała krótkometrażowa fabuła, która będzie w najbliższych dniach realizowana głównie w podgołdapskich Galwieciach. Wśród aktorów znane gwiazdy, m.in.: Jadwiga Jankowska-Cieślak i Katarzyna Herman. Reżyseruje Bartosz Blaschke – m.in. współtwórca kilku popularnych seriali.

 

Niżej krótka informacja o filmie, w załączniku więcej informacji:

Oczy Mojego Ojca-pakiet

„ Oczy mojego ojca” – opis fillmu

OCZY MOJEGO OJCA to emocjonalna opowieść osadzona w realiach mazurskiej wsi. Główna bohaterka fillmu jest dziesiecioletnia Ola, dziewczynka nad wyraz dojrzała i wrazliwa jak na swój wiek. W kontrze do niej stoja postacie starszej siostry – skupionej na sobie i adorujacych chłopakach, nastoletniej Karoliny oraz apodyktycznej matki Haliny, która pod wieczna nieobecnosc meza, twarda ręką zarządza losami rodziny.

Historia toczy się w ciągu kilku zimowych dni, w trakcie których w napiętych stosunkach rodzinnych dochodzi do przesilenia, a emocje od lat pulsujace w bohaterach, eksploduja ze zdwojona siła.

Film będzie intymnym i szczerym studium osobistych relacji pomiędzy walczącą o miłość i utrzymanie rodzinnej jednosci Ola, a matka gotowa, tym razem na zawsze, odciąć wszelkie łaczace ja z ojcem dziewczynek więzi.

Z filmu Bartka Blaschke dowiem się, czy naszej bohaterce uda się utrzymać razem rozpadającą się rodzinę i czy zachowa przy tym swoja dziecieca wrazliwosc ?

Do czego posunąć moze się dziecko, które pragnie powrotu ojca i… ciszy?
Bartosz Blaschke

Rocznik 1974. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Wajdy. Scenarzysta popularnych seriali i reżyser projektów alternatywnych. Współpracuje z platforma działań artystycznych Hermetyczny Garaz i grupa Karbido, z którymi zrealizował

m.in. live radio show „Katastrofa LZ-129 Hindenburg” (Grand Prix nurtu OFF Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu), avant musical „Paper T.E.S.L.A. Show” i _lm „Stolik”.

Reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Ziętek” (min. nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego Toronto Worldwide Short Film Festival. Finalista konskursu Sript Pro).

 

Filmografia:

Galeria,

Życie nad rozlewiskiem,

Ziętek,

Na wspólnej,

Generał. Zamach na Gibraltarze,

Samo życie.

 

 

Powiązane artykuły