Uroczysty awans kombatanta

awans_kombatanta_5

awans_kombatanta_5Pan Jan Rutkowski znany i powszechnie lubiany mieszkaniec Lis w gminie Banie Mazurskie – kombatant został awansowany na stopień porucznika. Decyzję o awansie podjął minister obrony narodowej.

Uroczyste wręczenie nominacji, w którym uczestniczyli komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Giżycku ppłk Tomasz Koprowski, starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wójt gminy Banie Mazurskie Ryszard Bogusz, prezes Zarządu Koła Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gołdapi Mieczysław Sztabiński oraz najbliższa rodzina kombatanta, odbyło się w domu pana Jana 12 grudnia. Jego dotychczasowa, niezłomna postawa i zasługi dla Ojczyzny mogą być wzorem dla innych.

Porucznik Rutkowski i jego wspaniała żona nie kryli wzruszenia. Tego samego, mroźnego popołudnia wręczono jeszcze jedno odznaczenie. Sąsiadka pana Jana – pani Anastazja Baran otrzymała z rąk delegacji Starostwa Powiatowego w Gołdapi, WKU w Giżycku i Urzędu Gminy w Baniach Mazurskich Medal za zasługi dla obronności kraju. (IO)

 


Aktualności

Powiązane artykuły