Czy warto iść na studia wojskowe?

spotkanie_4

spotkanie_4We wtorek 11 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbyło się spotkanie tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II oraz Zespołu Szkół Zawodowych z przedstawicielami Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia Generała Tadeusza Kościuszki z Wrocławia.

Inicjatorem tej formy promocji uczelni w środowisku młodzieży gołdapskiej był ppłk Tomasz Koprowski z WKU w Giżycku oraz starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

WSOWL swoje dziedzictwo intelektualne wywodzi z tradycji szkolnictwa osiemnastowiecznego. Historię uczelni podczas spotkania przedstawili studenci: Tomasz Nazaruk i Paweł Czerechowski. Towarzyszył im major Wojciech Czerechowski – Zastępca Sekcji Szefa Wydziału Wychowania. Kształcenie młodzieży na kompetentnych oficerów Wojska Polskiego jest misją uczelni, która szkoli także na kierunkach cywilnych. Limit miejsc na kierunku Zarządzanie wyniesie 135, zaś na Inżynierii Bezpieczeństwa 23 w roku akademickim 2013/2014.

W tegorocznym naborze o jedno miejsce oferowane przez uczelnię ubiegało się 17 abiturientów, co wskazuje na ogromne zainteresowanie pozyskaniem indeksu. Przesłaniem spotkania stała się myśl, iż edukacja kandydatów na żołnierzy zawodowych i podnoszenie poziomu wykształcenia oficerów Wojska Polskiego są dziś racją stanu Polski, jej przyszłości, miejsca w Europie i w świecie. (IO)

 


Aktualności

Powiązane artykuły