Radosne spotkanie z Mikołajem i zajęcia otwarte

przedszkole_20

przedszkole_20W przedświątecznym czasie coraz częściej można spotkać brodatego dziadka w czerwonym ubraniu, który przynosi prezenty. Trafił również do Przedszkola Samorządowego.

Przyniósł prezenty każdemu dziecku. Spotkaniu z Mikołajem towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci starały się jak najładniej go powitać ,,mikołajową” piosenką.

Nie zabrakło podstawowego pytania o to, czy dzieci są grzeczne? Okazało się, że w naszym przedszkolu są tylko same grzeczne dzieci, co Mikołaja bardzo ucieszyło. Po wysłuchaniu życzeń prezentów pod choinkę, Mikołaj obiecał spełnić marzenia dzieci i wrócić do nich z workiem prezentów w święta. (MZ)

 

***

Na kolejne zajęcia otwarte czterolatki B z Przedszkola Samorządowego nr 1 zaprosiły swoich Rodziców.

Były to: Zabawy z deszczem, tak po prostu na pożegnanie jesieni. Głównym celem zajęć było rozwijanie twórczej postawy optymistycznego przedszkolaka, jego inicjatywy i ekspresji. Na zajęciach dzieci między innymi naśladowały odgłosy deszczu na instrumentach perkusyjnych, liczyły krople deszczu,dobierały garderobę do pór roku, wspólnie z rodzicami przystąpiły do kreatywnego rysowania nitką – kształt chmurki należało przekształcić w coś zupełnie nowego. Najwięcej radości sprawiło oglądanie wytworów wspólnej pracy.

Mariola Małachwiej

 


Aktualności

Powiązane artykuły