Optymistycznie i integracyjnie

przedszkjole_integracyjnie_5

przedszkjole_integracyjnie_5Dwa kolejne wydarzenia integracyjne miały miejsce ostatnio w Przedszkolu Samorządowym – „Radosny i smutny przedszkolak” oraz zajęcia otwarte.

 

Radosny i smutny przedszkolak

28 „optymistyczne przedszkolaki” z grupy integracyjnej z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi, gościły swoich rodziców na zajęciach otwartych.

Temat zajęć związany był z realizowanym programem „Optymistyczne przedszkole” oraz autorskim programem „Wokół praw dziecka”. Dzieci poprzez rozmowę, zabawy i pracę z rodzicami dowiedziały się o prawie do wyrażania swoich uczuć i emocji oraz akceptacji ich ze strony dorosłych.

Podczas zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały towarzyszące im uczucia i emocje w różnych sytuacjach oraz w zabawie – „Wesołe i smutne miny”. Bardzo mądrze i interesująco wypowiadały się na temat: „Kiedy dzieci są wesołe, a kiedy smutne?”. Swoimi wypowiedziami bardzo zaskoczyły rodziców.

Na zajęciach nie zabrakło wspólnych zabaw i pracy twórczej. Powstały radosne „buzie” dzieci i rodziców, z których stworzyliśmy ciekawą wystawkę. Nie tylko na wykonanych pracach, lecz także na twarzach nas wszystkich widać było promienne uśmiechy.

Były to rzeczywiście pełne miłych, radosnych przeżyć i doświadczeń zajęcia.

Wychowawczyni Barbara Piszczek

 

Pobaw się z nami mamo lub tato

Tego samego dnia przedszkolaki zaprosiły rodziców na wspólne ćwiczenia gimnastyczne metodą ,, Ruchu rozwijającego” W. Sherborne.

Ruch rozwijający to program nastawiony na rozwijanie – przez odpowiednie ćwiczenia i zabawy ruchowe – takich cech jak poczucie własnej wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, odpowiedzialności, nawiązywania kontaktów z drugą osobą. Wspólniez mamami (tym razem były to same mamy) – dzieci udawały żyrafy, kotki, pieski.

Przedszkolaki wraz z mamami ćwiczyły chodząc na czworakach, czołgały się na brzuchu, maszerowały, przechodziły przez tunel utworzony przez mamy. Była też okazja do przytulania, kołysania, wożenia na kocyku. Mamy mają dużo siły i chętnie ćwiczyły ze swoimi dziećmi.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MAMOM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

Grażyna Fiszer

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły