Optymistyczne spotkanie z Mikołajem

przedszkole_8

przedszkole_8Dziadzio Mikołaj lasem wędruje, /w okna zagląda i nadsłuchuje. / Gwiazdką w okna świeci, / gdzie są grzeczne dzieci…”

 

 

W grupie integracyjnej Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi odbyło się uroczyste spotkanie z Mikołajem. Przed przybyciem Mikołaja, przedszkolaki zaprezentowały rodzicom krótką część artystyczną nawiązującą do tradycji świątecznych oraz wspólnie z rodzicami wykonały piękne ozdoby, którymi przystroiły choinkę w sali.

Dzieci z niecierpliwością czekały na najważniejszego gościa – Mikołaja z prezentami. Gdy przybył do sali, na twarzach dzieci pojawił się ogromny uśmiech. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców i pląsów. Mikołaj chętnie się ze wszystkimi bawił, a także z radością rozdawał wspaniałe prezenty wszystkim grzecznym dzieciom.

Maluchy otrzymały również piękne zabawki sponsorowane przez rodziców na rzecz grupy.

Spotkanie zakończyło się nastrojową, świąteczną piosenką oraz życzeniami płynącymi z głębi naszych serc.

Tego typu spotkania integrują rodziców i dzieci. Uczą najmłodszych kultury współżycia, atrakcyjnego spędzania czasu z rówieśnikami i rodzicami, a przede wszystkim dzieci doświadczają nowych wrażeń, emocji i wzruszeń, które pozostaną w pamięci na długo.

Teresa Frydrych, Barbara Piszczek, wychowawczynie grupy

 


Aktualności

Powiązane artykuły