Niesamowite osiągnięcia Gołdapskich „Piorunów”

pioruny

piorunyW dniach 07 – 08 grudnia roku w Olsztynie na olimpijskiej pływalni AQASFERA odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Pływaniu. Duży sukces odniosły gołdapskie „Pioruny”.

W zawodach wystartowało 320 zawodników z 10 klubów wsród nich nie zabrakło również pływaków z MUKS PIORUN Gołdap, którzy zdobyli rekordową ilość medali. Zaledwie 12 zawodników na Mistrzostwach Województwa wywalczyło aż 30 medali, wszystkie „PIORUNKI” wróciły z krążkami na szyi – każdy ze startujących zawodników przynajmniej raz stanął na podium. W Olsztynie nasi zawodnicy wywalczyli 7 tytułów mistrzów Województwa, 11 wicemistrzów i 12 trzecich miejsc. Spośród zawodników PIORUNA aż 4 osoby zdobyły medale we wszystkich konkurencjach w jakich brały udział. Wszyscy zawodnicy bardzo znacząco poprawili swoje rekordy życiowe. W klasyfikacji Generalnej w swoich rocznikach 2 miejsce zajął Dawid Sobolewski, 3 Kamil Tyszlak, 5 Julia Zduniewicz, 6 Klaudia Suchocka, 6 Miłosz Januskiewicz, 7 Marcin Przyborowski, 8 Kacper Taudul

Medale zdobyte przez zawodników MUKS PIORUN Gołdap:

Kamil Tyszlak: 1 miejsce 100 m stylem grzbietowym, 1 miejsce 50 m stylem grzbietowym, 2 miejsce 50 m stylem dowolnym, 3 miejsce 50 m stylem motylkowym.

Dawid Sobolewski: 1 miejsce 50 m stylem dowolnym, 1 miejsce 100 m stylem dowolnym, 2 miejsce 50 m stylem grzbietowym, 3 miejsce 100 m stylem grzbietowym.

Julia Zduniewicz: 1 miejsce 50 m stylem klasycznym, 2 miejsce 100 m stylem klasycznym, 3 miejsce 50 m stylem dowolnym, 3 miejsce 100 m stylem dowolnym.

Miłosz Januszkiewicz: 2 miejsce 50m stylem dowolnym, 2 miejsce 100 m stylem grzbietowym, 2 miejsce 200 m stylem grzbietowym, 3 miejsce 50 m stylem grzbietowym.

Marcin Przyborowski: 1 miejsce 100 m stylem grzbietowym, 2 miejsce 100 m stylem klasycznym, 2 miejsce 50 m stylem klasycznym, 4 miejsce 50 m stylem grzbietowym.

Klaudia Suchocka: 2 miejsce 200 m stylem klasycznym, 3 miejsce 50 m stylem klasycznym, 3 miejsce 50 m stylem motylkowym.

Kacper Taudul: 3 miejsce 100 m stylem klasycznym, 3 miejsce 50 m stylem klasycznym, 3 miejsce 50 m stylem dowolnym.

Andrzej Staniaszek: 1 miejsce 100 m stylem motylkowym, 4 miejsce 50 m stylem motylkowym.

Barbara Mejcz: 2 miejsce 50 m stylem klasycznym, 4 miejsce 100 m stylem klasycznym.

Mateusz Tramp: 2 miejsce 50 m stylem grzbietowym.

Oliwia Jakowska: 3 miejsce 50 m stylem klasycznym.

Mateusz Sztuk: 3 miejsce 50 m stylem grzbietowym.

Więcej informacji oraz zdjęć z zawodów na stronie internetowej klubu www.mukspiorun.goldap360.pl oraz na Facebooku zapraszamy.

Działalność klubu jest współfinansowana ze środków Urzędu miejskiego w Gołdapi.