Młodzieżówka chce odwołania wojewody

wojewoda

wojewoda

Jak poinformowało Radio Olsztyn: Elbląskie Koło Młodych Demokratów zbiera podpisy pod petycją do premiera o odwołanie wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego. Powód – złe funkcjonowanie systemu powiadamiania ratunkowego.

Inicjatorzy odwołania mają między innymi pretensje dotyczące likwidacji dyspozytorni medycznych w regionie i utworzenie w to miejsce jednej centralnej. Młodzi Demokraci zamierzają zebrać w regionie 10 tysięcy podpisów.

Koło Demokratów to młodzieżówka PO, w jej imieniu Oliwier Pietrzykowski wylicza problemy związane z – ich zdaniem – wadliwym systemem powiadamiania ratunkowego. Chodzi tu m.in. o brak wyposażenia karetek w odpowiedni system łączności z centralą w Olsztynie, wysyłanie ich w złe miejsca (podobno na pomoc czeka się do 40 minut).

Inicjatorzy zbierania podpisów deklarują odwołanie inicjatywy, jeśli wojewoda podejmie w tej sprawie rozmowy.

Rzecznik wojewody Edyta Wrotek deklaruje, że wojewoda odniesie się do zarzutów po zapoznaniu się z pismem.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Młodzieżówka chce odwołania wojewody

 1. Kieras

  Młodzieżówka PO… Powinni lepiej napisać do premiera o rozwiązanie rządu i partii. To by przyniosło większe korzyści dla regionu, ba, dla całego kraju!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Swój

  Wara od Mariana!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Polecam poczytać Misesa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Anonim

  PS.Oliwer nie jest szefem SMD Elbląg a jedynie członkiem konwentu, po za tym zgrabnie odwraca uwagę od REFERNDUM W SPRAWIE ODOWOŁANIA Pana Prezydenta!!!!, nie wiem co z tego ma i kto mu co za to obiecał (jest pionkiem w ekach kogoś) Nie wiadomo jak do tematu podchodzi reszta SMDczy zgadza się na jego postępownie bo nikt oprócz niego nie zajmuje stanowiska w tej sprawie. Ponadto zamiast wypisywać głupoty trzeba było sprawdzić nagrania, które są dostępne ile faktycznie jechała karetka 15 min no tak ale czego wymagać od bardzooo zależnych mediów elbląskich !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. ala

  PS.Oliwer nie jest szefem SMD Elbląg a jedynie członkiem konwentu, po za tym zgrabnie odwraca uwagę od REFERNDUM W SPRAWIE ODOWOŁANIA Pana Prezydenta!!!!, nie wiem co z tego ma i kto mu co za to obiecał oraz czy reszta SMD zgadza się na jego postępownie bo nikt oprócz niego nie zajmuje stanowiska w tej sprawie. Ponadto zamiast wypisywać głupoty trzeba było sprawdzić nagrania, które są dostępne ile faktycznie jechała karetka no tak ale czego wymagać od bardzooo zależnych mediów !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...