Jarmark Bożonarodzeniowy – 2012

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – okres szczególny. Pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjne potrawy. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni, są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie sezonu zimowego w Powiecie Gołdapskim, czyli kolejny, bo już czwarty Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedziele, 16. grudnia 2012 r. w godz. 13.00-16.00 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy aby rynek miejski zamienił się w magiczny świat wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów…

Na Jarmarku na uczestników będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in. anioły na szczudłach, rzeźby lodowe, gry i zabawy. Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga” poprzez zaaranżowany labirynt zapewni uczestnikom zabawę i zgłębienie wiedzy o tradycjach i obrzędach Bożonarodzeniowych. Poszukujących oryginalnych prezentów gwiazdkowych zapraszamy do ponad przygotowanych 20 stoisk, bogatych w wyroby artykułów świątecznych, rękodzieła, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy będą mogły skosztować świątecznych wypieków, wędlin, serów i pieczywa regionalnego. Nadleśnictwo Gołdap zadba by na naszym placu wyrósł baśniowy las, z którego będzie można wybrać choinkę dla siebie.

Wśród wielu atrakcji nowością są dwa konkursy na „Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowym” oraz konkurs na „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego” (szczegółowe informacje na stronach: www.powiatgoldap.pl, www.funduszgoldap.pl i www.partnerstwosztuk.pl )

Organizatorami Jarmarku są: Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk”. Współorganizatorami uroczystości są: Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”, Dom Kultury w Gołdapi, Zajazd Piękna Góra Rudziewicz i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Jarmark jest realizowany przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich i Nadleśnictwa Gołdap.
W załączeniu regulaminy i karty zgłoszenia do udziału w Jarmarku. (wa)

Regulamin konkursu Na najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

Zgłoszenie do konkursu _Najpiękniejsze stoisko

Regulamin konkursu Na najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

Zgłoszenie do konkursu _Najciekawsze przebranie

Regulamin stoiska

Deklaracja udziału w Jarmarku

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły