Zaprosiły rodziców na zajęcia

przedszkole_23

przedszkole_23We wtorek 20 listopada dzieci i wychowawczynie grupy pięciolatki A z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte.

Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione zabawki, które zaprezentowały kolegom i gościom. To stało się inspiracją do dalszych zabaw i zadań, które dzieci miały wykonać podczas zajęć – a mogły spełnić się twórczo w wielu różnych dziedzinach. Udowodniły, że potrafią liczyć, posługiwać się liczebnikami głównymi i porządkowymi, potrafią wypowiadać się na temat treści wiersza oraz własnych doświadczeń związanych z tematem, potrafią słuchać, reagować na zmiany w muzyce, tworzyć własne figury taneczne. Potrafią odpowiadać na trudne pytania, typu: Co by było, gdyby zabawki umiały mówić?

Rodzice mieli okazję zaobserwować swoje dziecko na tle grupy przedszkolnej. Mogli zauważyć jego mocne strony, dowiedzieć się, jak radzi sobie w sytuacjach problemowych. Mogli bawić się razem z dziećmi, tworzyć wraz z nimi wspólne dzieło plastyczne, aby zaprezentować je później przed bardzo wymagającym jury.

Zajęcia takie nie tylko pozwalają na aktywny udział rodziców w edukacji dzieci, sprzyjają jednocześnie wzmacnianiu więzi emocjonalnych z rodziną, zatem zawsze warto w nich uczestniczyć.

 


Aktualności

Powiązane artykuły