Uratowali życie 60-letniej kobiecie

Natychmiastowa reakcja policjanta ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi st. sierż. Zbigniewa Pietrewicza oraz funkcjonariusza Placówki Straży Granicznej z Bań Mazurskich mł. chor. Roberta Basara pozwoliła uratować życie kobiecie, która zasłabła. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom, nie doszło do tragedii. 60-letnia mieszkanka Szczytna została przekazana załodze karetki pogotowia i trafiła do szpitala.

 

Wczoraj kilka minut po godzinie 10.00 w Grabowie w trakcie nadzoru nad ruchem drogowym w ramach Akcji „Znicz 2012″ policjant ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi st. sierż. Zbigniew Pietrewicz oraz funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej z Bań Mazurskich mł. chor. Robert Basara usłyszeli wołanie o pomoc. Kierujący mercedesem krzyczał, że jego żona najprawdopodobniej ma zawał i umiera. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej nieprzytomnej kobiecie. Natychmiast wyjęli oni 60-latkę z samochodu i rozpoczęli reanimację.

Po około 2 minutach funkcjonariusze przywrócili kobiecie oddech i funkcje życiowe. Podczas udzielania pomocy za pośrednictwem oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi funkcjonariusze na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, zaś kobietę okryli kocami i utrzymywali z nią kontakt wzrokowy i słowny.

Lekarz, który przyjechał na miejsce zadecydował o konieczności przewiezienia pacjentki do szpitala w Gołdapi.

Gdyby nie natychmiastowa reakcja męża pasażerki mercedesa oraz funkcjonariuszy życie kobiety mogłoby być poważnie zagrożone. (AB)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły