Uciekał, bo przewoził prawie 8 tysięcy paczek

sg_i_sc

sg_i_scStraż Graniczna ujawniła w miniony weekend papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości prawie 84 tys. zł, m.in. u mieszkańca Gołdapi.

W trakcie porannego patrolu funkcjonariusze z Placówki SG w Bezledach na jednej z bocznych ulic w obrębie Bartoszyc zauważyli zaparkowany rosyjski autobus i polski samochód osobowy. Kierowcy pojazdów byli zaabsorbowani przeładunkiem pakunków. Przedstawiciele Straży Granicznej postanowili sprawdzić, jakiego rodzaju paczki we wczesnych godzinach porannych mężczyźni sobie przekazują. Okazało się, że obywatel Rosji do bagażnika osobówki wkłada nielegalny towar. Ujawniono łącznie 540 paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 5,4 tys. zł. Osoby nie przyznały się do zarzucanych czynów.

Kolejne ujawnienia miały miejsce w gminie Wydminy. Efekty przyniosły wspólne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej z Wydziału Zabezpieczenia Działań W-MOSG i funkcjonariuszy Referatu Zwalczania Przestępczości Służby Celnej w Gołdapi. Przedstawiciele służb wytypowali do kontroli Skodę Octavię zarejestrowaną w powiecie mrągowskim, jak się na początku wydawało. Samochodem kierował mieszkaniec Gołdapi. Nie zareagował na polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Patrol podjął pościg za uciekającym autem, który zakończył się w lesie. Kierowca skody musiał zawrócić, bo droga zablokowana była przez zwalone drzewo. Gdy wykonywał manewr zawracania, został zablokowany przez służbowy pojazd.

Mężczyzna uciekał, bo przewoził prawie 8 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości blisko 79 tys. zł. Ponadto, mrągowskie numery rejestracyjne nie należały do pojazdu, którym się poruszał. Wewnątrz skody funkcjonariusze znaleźli jeszcze dwa dodatkowe komplety tablic rejestracyjnych.  Sprawę pochodzenia tablic wyjaśni Policja. Mieszkaniec Gołdapi odpowie za przewóz nielegalnego towaru oraz ucieczkę przed funkcjonariuszami. (W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły